TRHNI SI!!! #5 Sletiště – Engereth

Pátá vyjížďka v pořadí. Dne 17. 12. 2016 se scházíme na první zimní 10ti kilometrové projížďce v okolí Kladna. Je to takové prima zakončení letošní koloběžkové sezóny. I přes velmi nízké teploty se nás schází 13 statečných.
     Pro dnešní vyjížďku jsme zvolili trošku netradiční roční období, ale alespoň je vidět, že na koloběžkách se dá jezdit v podstatě kdykoliv. Trasu jsme tentokráte naplánovali nenáročnou v blízkém okolí Kladna. Bylo to takové symbolické zakončení letošního koloběžkového roku. Na deseti kilometrovou trasu nás vyrazilo třináct statečných. Na start i do cíle nás přišlo povzbudit i pár kamarádů z řad kačerů.
     Opět jsme startovali od hlavní brány na Sletišti a částečně kopírovali trasu předešlého eventu. U vlakového nádraží Kamenné Žehrovice jsme si vydupali jediný kopeček dnešního dne vedoucího k přírodní rezervaci Pašíjová dráha. Odtud jsme okolo dolu Max a Bressonu dojeli až do ostroveckého Engerethu, kde jsme za náš cíl zvolili restauraci Pod červeným bukem.
     V příjemně vytopené restauraci jsme shrnuli nejen koloběžkový a geocachingový rok a za mihotavého světla prskavek si popřáli krásné a klidné Vánoce a vše nejlepší do dalšího roku. U teplého svařáku a grogu perfektně zakončili dnešní den. Moc děkujeme za krásné zimní odpoledne a v příštím roce opět na viděnou nejen na stupátku.
 
Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde FOTO Trhni si!!! #5