TRHNI SI!!! #6 Kladno – Lány – Kladno

Šestý koloběžkový event, který nás zavedl na známou cyklostezku z Kladna do Lán a zpět. Ve finále jsme si v sobotu 18. března trhli 31 kilometrů při účasti 20 koloběžců a 9 cyklistů a jednou feňulí.
     Šesté pokračování eventu „Trhni si!!!“, který byl prvním kolobkovým eventem v roce 2017. Trasa byla dlouhá úctyhodných 31 kilometrů a byla tak parádním tréninkem před naší nadcházející cestou na Faerské ostrovy. Teplota se totiž celou dobu nevyšplhala na více jak 10°C a zároveň byl i slušný protivítr. Někteří z nás cestou domů i pěkně zmokli. Sešlo se nás tu opravdu dost, což jsme ani díky špatné předpovědi počasí nečekali.
     V sobotu v 10:45 jsme se sešli na našem tradičním místě před hlavní branou Sletiště. Na startu jsme rozdali pár mapek celé trasy, po které pojedeme. Trasa byla převážně rovinatá, ale sem tam se přeci jen nějaké to stoupání vyskytlo. Vyrazili jsme na krátký úsek po asfaltce v rozdělovském lesíku, kde jsme se za kolejemi na rozcestí „U Lapáku“ napojili na cyklostezku vedoucí až do Lán. Odtud jsme pokračovali okolo nádraží v Kamenných Žehrovicích, podél tuchlovické haldy a Lánské obory. U lesní správy jsme sjeli malý kopeček do Lán, kde na nás čekala kratší zastávka v místní Křivoklátské hospůdce. Zde jsme doplnili potřebnou energii a po prima pauze se vydali na zbývající cestu. Pokračovali jsme po silnici kolem lánského zámečku, antilop až na náměstí v Tuchlovicích. Odtud jsme zamířili do vesničky Srby, kde jsme se pod viaduktem opět napojili na „naši“ cyklostezku vedoucí. U nádraží Kamenné Žehrovice jsme z cyklostezky sjeli a zamířili přes přírodní rezervaci Pašíjovou dráhu, kolem dolů Max a Engereth, do restaurace Pod červeným bukem, kde byl nás dnešní cíl. Zde jsme se zahřáli výborným svařáčkem a ochutnali místní pochoutky.
     Velký obdiv patří těm, kteří celou cestu zvládli na koloběžkách úplně poprvé. Někteří si i nedobrovolně cestu prodloužili a zajeli si ji skoro dvakrát, ale snad jim to ten báječný pocit z pohybu a koloběžky nezkazilo. Ještě jednou všem velké díky, byli jste úžasní. Rádi jsme si opět s Vámi popovídali, opsali nějaké ty kódíky a vyměnili i pár dřívek. Už teď se těšíme na další setkání a výlet nejen na koloběžkách. 🙂
 
Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde FOTO Trhni si!!! #6