TRHNI SI!!! #7 Louny – Postoloprty – Louny

Sedmé pokračování koloběžkového eventu nás zavedlo do Loun a okolí. Poprvé jste se tak s námi mohli projet po Ústeckém kraji. Délka trasy byla 18 kilometrů.

 

     Na Boží hod Velikonoční jsme zvolili krásnou jarní projížďku v okolí Loun. Na startu, pod krásně rozkvetlými třešněmi, se sešlo 18 účastníků, z toho 11 lidí se aktivně zúčastnilo celého okruhu.
     V neděli ve dvě odpoledne jsme se sešli na náměstí Benedikta Rejta, odkud jsme odstartovali a po cyklotrase číslo 6 zamířili ke spojovačce okolo „Elopsu“. Zde jsme jeli v blízkosti Mělců až k archeologickému skanzenu v Březně u Loun. Nedaleko odtud jsme přibrzdili u paleontologického naleziště a stratigrafického profilu, který je významnou mezinárodní přírodní památkou. Za Březnem jsme najeli na cyklostezku č. 3034, která nás dovedla do Postoloprt a v místním hostinci „Na Kulaté“ jsme si dali pauzu. Po krátkém, ale účinném občerstvením, jsme vyrazili na zbývající část trasy. Ta vedla po silnici do Lenešic. Těsně před Lenešickým rybníkem jsme odbočili doprava a kopírovali zdejší naučnou stezku. Promotali jsme se vesničkou a za cukrovarem se napojili na modrou turistickou značku. Ta nás vedla kolem velodromu, „Benátek“ a lounských hradem až do restaurace Minigolf, kde byl náš cíl.
     Zde jsme ochutnali místní specialitky z grilu, které jsme za velmi příjemné debaty zapíjeli studeným pivem a limem. 🙂
     Celou trasu dlouhou 18 kilometrů absolvovalo 7 koloběžců, 3 cyklisté a dokonce i 1 běžec. Tomu patří náš největší obdiv, zvlášť když dorazil jen chvilku po nás!
     Děkujeme všem, kteří s námi strávili velikonoční neděli. 🙂 A těšíme se brzy na viděnou!

 

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde FOTO Trhni si!!! #7