TRHNI SI!!! #8 okolo Kladna

Osmé pokračování nás zavedlo opět ke Kladnu. Tentokrát jsme v sobotu 29. července vyrazili po místní cyklostezce číslo 0017 a obkroužili celé Kladno. Vyjížďky se zúčastnili nejen kačeři, ale i členové facebookové skupiny „Koloběžci Kladno a okolí“.

 

     První letošní letní projížďka nás zavedla zpět na Kladno, tentokráte na známý okruh po cyklostezce č. 0017. Málo kdo z nás ho ale projel celý. Tato vyjížďka dala dohromady krásných 31,5 kilometru. Díky slunečnému počasí nás na start dorazilo opravdu hodně. Celkem 29 lidí, z toho 16 s koloběžkou a 13 cyklistů.
     Jako vždy naše vyjížďka odstartovala od brány sportovního areálu Sletiště. Projeli jsme přes rozdělovský lesík až k nádraží Kamenné Žehrovice, zde jsme vystoupali malý kopeček a přes přírodní rezervaci Pašíjovou dráhou přes doly Max, Bresson a Engereth dorazili do naší známé hospůdky „Pod Červeným bukem“. Po společné domluvě jsme se rozhodli, že zde proběhne první malá občerstvovací zastávka. V parném horku to byl opravdu rozumný nápad.
     Další pokračování pro nás bylo v rámci našich eventů premiérové. Z Engerethnu jsme sjeli přes les a pole ke křižovatce Na Cikánce, odkud jsme přes Koreu dorazili až k Ferdinandce, kde nás čekalo velmi milé překvapení od místního ikonického kačera ToniCZka. Ten si na rozcestí ve stínu stromů pro nás připravil malé pohoštění. Nechyběly domácí jablka a meruňky, koláčky ani jeho narozeninový dort, o který se s námi rozdělil. Bylo to obrovské překvapení pro všechny účastníky i pro nás samotné. Opravdu jsme nic takového nečekali. Moc mu za všechno děkujeme a opožděně ještě jednou přejeme Vše Nejlepší.
     Po tomto milém setkání jsme sjeli do Vrapic, vydupali nejhorší kopec dne a to ke kostelu Sv. Jana Křtitele nad Dubím. Lesní cestou jsme dojeli do Dříně. Zde jsme měli plánovanou zastávku v restauraci U Páva. Byla tu příjemná letní zahrádka, kde jsme se alespoň na chvilku mohli schovat do stínu a načerpat síly před posledním úsekem naší vyjížďky.
     Tato část se nám jela asi nejhůře. Po vydatném občerstvení nám nohy do dlouhého táhlého kopečka nechtěly moc pracovat. Vyrazili jsme přes Dlouhé boroviny až do Kročehlav, kde jsme se museli proplést místním sídlištěm. Za lesoparkem Bažantnice stoupání ustalo a do cíle jsme to měli v podstatě jen po rovině. U ikonického nápisu „Kladno“, nedaleko areálu Lega, jsme si udělali společné foto. Po zjištění, že následující část trasy je uzavřena, jsme se dohodli, že si trasu zkrátíme a pojedeme okolo hlavního nádraží, autobusových garáží až do NOVO Baru, kde byl náš cíl.
     Celou cestu zvládla (za malé pomoci tatínka) i naše nejmladší účastnice na koloběžce, které bylo pouhých šest let. Klobouk dolů! V hospůdce následovalo již tradiční povídání a souhrn zážitků z celé vyjížďky. Sedělo se opravdu dlouho do pozdních hodin. J My jsme byli opět moc rádi, že se nás na trať vydalo takové množství a doufáme, že jste si to užili stejně jako my.

 

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde FOTO Trhni si!!! #8