TRHNI SI!!! #9 Novostrašecko

Poslední event v roce 2017 a zároveň devátý v pořadí se uskutečnil v neděli 1. října. Sešlo se nás 18 z toho 10 koloběžců. Trasa dlouhá necelých 30 kilometrů nás zavedla do krásného mikroregionu Novostrašecka.
 
     Když jsme vymýšleli trasu, napadlo nás proč se nevrátit do okolí Nového Strašecí. Když jsme tak koukali do mapy, trkl nás do očí v celku zajímavý okruh. Terén byl opravdu různorodý, od asfaltky, přes lesní či polní cestu až po lehce kamenité úseky. O kopečky a sjezdy na této 30ti kilometrové trase také nebyla nouze.
     Start vyjížďky byl na hrázi u Buckého rybníku. Přesně v jednu hodinu po poledni jsme všichni zúčastnění vyrazili. Přes hráz a po cyklostezce č. 8192, která nás zavedla do vesničky Řevničov. Projeli jsme lesem pod Louštínem přes Řevničovskou Lísu. Na rozcestí u Malého Louštína jsme se napojili na cyklostezku 0102, po které jsme pokračovali Maxovou oborou k Pátecké Líse a následně přes Rudu jsme dojeli až ke studánce Pod Šibeničním vrchem. Zde jsme ochutnali osvěžující vodu z místního pramene a přes náměstí v Novém Strašecím jsme pokračovali směrem k oboře Libeň. Přes Mšecké Žehrovice a Lodenice jsme dojeli až k Červenému rybníku. Zde jsme improvizovaně zastavili, v restauraci v kempu Červená stráň. A právě v čas, protože začalo pršet. Všichni jsme si za sychravého počasí s chutí objednali teplý „nápoj“ a také něco dobrého na zub. Po prima popovídání si, jsme vyrazili okolo Pilského a Mlýnského rybníku, Velké a Malé Punčochy, přes cestu přes přírodní rezervaci V Bahnách a zpět k hrázi Buckého rybníku. Zde jsme i celou podzimní sychravou vyjížďku zakončili.
     Jsme moc rádi, že jste se s námi krásně provětrali po místních lesích. A kdo ví, třeba jsme touto krajinou neprojížděli naposledy. Děkujeme všem a snad v dalším roce opět na viděnou na některém z dalších pokračování „Trhni Si!!!. 😉

 

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde FOTO Trhni si!!! #9