GeoTour de Europe 2012

Malý návod a vyprávění o tom, jak lze projet větší část Evropy za 13 dní a navštívit při tom hodně zajímavá místa. Sice to není ani cyklo, ani kolobko výprava, ale myslím, že rozhodně stojí za to se s Vámi o ni podělit. Minimálně je to geovýprava za mým prvním megaeventem, kterého jsem se zúčastnila a jedněmi z nejvzdálenějšími keškami, které můžete na evropském kontinentu odlovit.

     Úvodem bych asi měla napsat, jak tento nápad vůbec vznikl. Původně jsem se měla v tomto termínu zapírat do pedálů kdesi po Evropě směrem Praha. Jenže mi přišel nečekaný mail od kamaráda Tibora, že shání parťáky řidiče na cestu Evropou s cílem MegaEventu v portugalském Lisabonu. Rozhodování mi netrvalo moc dlouho a bylo jasné, že cyklo-výlet se odsouvá na neurčito a já pojedu vstříc Evropě. Takováto nabídka se neodmítá. Je možné, že se naskytne jen jednou za život.
     Po pár organizačních schůzkách se ke mně, Tiborovi a Radkovi (geo.scorpions) přidává i poslední člen posádky a to Sára (z týmu Příroďáci). Dopilovává se trasa cesty, možné zajímavosti a kešky. V jednu chvíli se však vyskytuje nečekaný problém. Tibor svou účast na akci vzdává. Prý by tu cestu nedal. Je to velká škoda, protože jeho hlášky mi budou cestou chybět a svým způsobem jsem ho viděla jako pravděpodobného rebelujícího spojence. Hledání posledního člena začíná nanovo. Na poslední chvíli se našel a je jím Radkova manželka Vlaďka. Ladíme poslední detaily před odjezdem.
     Zbývá 8 hodin a 49 minut do odjezdu. Já mám už cestovní horečku vystupňovanou na nejvyšší bod. Stačí se jen rozloučit a můžu vyrazit.
     Nechme se překvapit jak celá tato GeoTour dopadne. Šíleně moc se těším a jsem plná očekávání. Je to přeci jen částečné splnění mého cestovního snu.

 

1. DEN

     Nadchází další den a já konečně skládám věci do auta a mířím směr Plzeň. Tam dorážím s předstihem a dávám si „poslední“ nezdravé jídlo před odjezdem. Přijíždí Radek, seznamuji se s Vlaďkou, skládám věci do auta.
     Ve čtvrt na dvě odpoledne vyrážíme. Hranice s Německem jsou za okamžik projeté a my se vrháme na první německou drive-in keš (kěška odlovitelná téměř z auta). Během přejezdu Německa odlovujeme ještě 15 keší. Stačíme při tom zbourat jedno zábradlí, vyndat ze země jeden patník a našlápnou tři ho… (mě se toto štěstí díky bohu vyhýbá a pro jistotu ke konci odmítám vystupovat z auta). 😉
     Kolem osmé večer přijíždíme na německo-lucemburské hranice a míříme do malého městečka Dudelange. Lovíme kešule. Mimo jedné jsou všechny v nano velikosti (nejmenší velikost co existuje), celkem jich máme pět. Obdivujeme krásu a čistotu tohoto malého knížectví. Nádherné baráčky, u nichž vždy stojí jedinečná poštovní schránka. Ne nadarmo je Lucembursko považováno za jednu ze zemí s nejvyšší životní úrovní v Evropě, ne-li na světě. Je to tu vidět.
     Čas ubíhá a my chvilku před jedenáctou večer překračujeme hranice s Belgií. Je už tma a my si tak vychutnáváme noční kouzlo města Anbange. Opět lovíme krabičky, které jsou většinou u církevně významných míst. Nejkrásnější a nejtajuplnější je uprostřed lesa, uložená u jeskyně ve skále, která je zasvěcena patronce zdejšího vyvěrajícího pramene. Místo mi tu nahání husí kůži. Dohořívající a vyhaslé svíčky se závoji ztuhlého vosku, růžence na kamenných destičkách se jmény zesnulých ležícími kam jen oko dohlédne podtrhují mytičnost tohoto místa. Brrrr!.

 

2. DEN

     Pokračujeme směrem na Paříž. Asi deset minut po půlnoci si dáváme pozdní kávu na belgicko-francouzských hranicích. Poté usedáme opět do auta a míříme k dnešnímu cíli. Vlaďka se Sárou už dávno spí a já se marně snažím mít otevřené oči a sledovat cestu. Opravdu marně, usínám.
     Po menších peripetiích s hledáním benzínky, 20ti minutovém kroužení na pařížském kruhovém objezdu, konečne dorážíme v pět ráno před pařížský kemp v Boloňském lesíku. Nařizujeme budíky a usínáme v sedačkách auta. Kemp se totiž otevírá až za pár hodin.
     Po rozednění projíždíme branou kempu, stavíme stan na dopředu zarezervovaném místě a chystáme se do ruchu velkoměsta.

 

PAŘÍŽ
     S velkou dávkou očekávání nastupujeme do autobusu směr centrum. Po chvíli přestupujeme na metro a s překvapením zjišťujeme, že není zas tak složité jako se z mapky nejprve zdá.
     Naší první zastávkou je Eiffelova věž. Při výstupu z metra a prvních pohledech se nám zdá nějaká malá. Toto smýšlení upadá do zapomnění ve chvíli, kdy se přiblížíme k tomuto železnému kolosu. Je neskutečně krásná. Jen nás udivuje její barva … je hnědá a ne šedozelená jako na obrázcích. Mám husí kůži. Po zakoupení předem rezervovaných vstupenek obcházíme nekonečnou frontu lidí čekajících na výtah. K vrcholu se vydáváme hezky po svých a vrháme se do nekonečných schodů. První patro nás vyvede těsně nad střechy okolních domů, vzrušení stoupá. Při výstupu do druhého patra obdivujeme železnou konstrukci a nechápeme jak je možné, že tohle všechno drží pohromadě. Výhled je ještě víc ohromující. Je krásné počasí. Teď už myslíme výtahem. Je to jediný možný způsob, jak sedostat do třetího patra. Naskýtá se nám velkolepý výhled na celou Paříž. (Ne není to možné, jen stěží si uvědomuji, že opravdu stojím na skoro samém vrcholu Eiffelovky.) Louver, čtvrť Le Defence, katedrála Sacré Cour, Invalidovna a vůbec vše je jak na dlani. (Ne stále tomu nevěřím.) Pořizuji nejméně milión fotek a kochám se každým pohledem dolů. Při sestupování si naposledy vychutnáváme neskutečné výhledy skrze konstrukci věže. Neuvěřitelný!
     Od věže pokračujeme na nábřeží. Lovíme první francouzskou krabičku na mostě přes řeku Seinu. Přicházíme k památníku „Plamene Svobody“, který se stal i jakýmsi pomníkem smrtelné nehody princezny Diany. Blízké zábradlí ohraničující výjezd z onoho tunelu je popsáno všelijakými vzkazy k její památce. Byl to opravdu silný okamžik.
     Vstupujeme do metra a naší další zastávkou je proslulý chrám Notre-Dame. Přecházíme přes ostrov, kde se nachází justiční palác a policejní prefektura, až na konec dojdeme přímo ke katedrále. S Vlaďkou obdivujeme nejen nádhernou stavbu, ale i velký počet pěkných francouzských policistů. Dáváme si tu menší oddychovou pauzu, po které pokračujeme dál pařížskými ulicemi.
     Docházíme k zadnímu traktu Louveru, procházíme branou a již z prvního nádvoří vidíme slavnou skleněnou pyramidu. Na mysl mi vyskakuje závěr filmu „Šifra mistra Leonarda“. Kdo ví, možná stojím na tom samém místě jako Tom Hanks. 😉 Při tom přemýšlím o existenci Svatého grálu. Nalézáme tu i další pařížské krabičky. Procházíme se přilehlým parkem, kde s úžasem obdivujeme neskutečné množství soch, jezírek a piknikujících Pařížanů. Na centrum je tu opravdový klid vybízející k posezení a dumání.
     Pomalu se blížíme k obelisku na Concordském náměstí, od kterého se lehce do kopečka táhne slavná třída Champs Ellysé s dominantou na svém druhém konci, Vítězným obloukem. Míjíme obchody s nejdražšími a nejvyhlášenějšími značkami. Autosalony v čtyřpatrových domech, se studiemi vozů budoucnosti a nejlepšími svými modely. Až konečně stojíme u místa, kde každoročně končí slavná Tour de France. Nedá mi to a odlupuji kůru z nejbližšího platanu a společně s listím vkládám do desek jako upomínku toho, že jsem tu byla. Mise splněna! S úsměvem na rtech si užívám ruch nejslavnější třídy a představuji si, jak kolem mě prosviští peloton.
     Od Vítězného oblouku přejíždíme metrem k pařížským katakombám. S lítostí jejich návštěvu vzdáváme. Fronta na vstup je tak dlouhá, že bychom tu mohli stát ještě zítra. Sedneme si do nejbližšího parčíku a domlouváme se kam dál.
     Nakonec směřujeme k Montmartskému hřbitovu. Je neskutečně rozlehlý. Jsou tu nové i starobylé hrobky namačkané jedna na druhou. Snažíme se najít tu Evitinu a Schopenovu, ale moc se nám to nedaří a tak jdeme požádat o pomoc místního hlídače. A ejhle, vyskytuje se problém. Radek si spletl hřbitovy a my jsme na tom nesprávném. No nevadí, alespoň jsme se tomu zasmáli. Nakonec přec jen narážíme na někoho slavného a to spisovatele Emila Zolu. Od hřbitova vyrážíme do nejvykřičenější čtvrti Paříže. Nebylo by to ono, kdybychom si neodváželi fotku se slavným červeným větrným mlýnem na střeše kabaretu Moulin Rouge.
     Naší poslední zastávkou je katedrála Sacré Cour. Vyjíždíme k ní elektrobusem. Padá mi brada nad dokonalostí této stavby. Pomalým krokem jí obcházíme, sledujeme při tom zdejší pouliční umělce. Wau … jsme u hlavního vstupu. Za zády máme tuto okouzlující budovou a přede mnou se rozprostírá další z neskutečně nádherných výhledů na město. Všude pode mnou na schodech sedí lidé, kteří si tento pohled snaží, stejně jako já, co nejvíce vychutnat. Krásné pocity ve mně ohromně umocňuje sympatický černoch hrající na kytaru a zpívající ty nejlepší rockové balady. Vydržela bych tu sedět hodiny. Tohle je ta typická a romantická Paříž, jakou jsem si vždy představovala a o jaké si přečtete ve všech brožurách a průvodcích. Trochu si zastesknu a zasním se.
     Bohužel nás zítra čeká náročná cesta a tak je na čase vrátit se zpátky do kempu a před zítřkem si pořádně odpočinout. I přesto jsem stejně ještě do noci seděla před stanem a vstřebávala dnešní atmosféru. Při usínání jsem si přemítala celý dnešní den a sama sebe ujišťovala, že to nebyl sen. Dobrou noc, Paříži!

 

3. DEN

     Je pár minut po šesté ranní a my už jsme přes hodinu vzhůru. Proběhla ranní očista, snídaně, skládání věcí zpět do auta a my vyrážíme na další etapu naší cesty. Posledních pár pohledů na Paříž a už nám tahle nádherná metropole mizí za zády.
     První dnešní zastávkou je zámek Chambord. Je největším zámkem postaveným Ludvíkem XIV. a jeden ze čtrnácti na Loiře. Z jeho věžiček a vůbec celkového dojmu přechází zrak. Je nádherný. Radek si připadá stále jako ve filmu a musí si sáhnout na zeď, aby uvěřil, že je to realita. Po té co si projdeme okolí zámku, pokračujeme dál směrem na jih. Míjíme a já si vynucuji fotografování zámku Blois, Chinon a Chonenceau. U posledního zmiňovaného děláme pauzu na kávu, která přichází všem vhod.
     Pokračuji v řízení. Cesta nám rychle ubíhá a dokonce jsme i napřed časového plánu. Můžeme si proto dovolit delší přestávku před Bordeaux, kde obědváme a opět vychutnáváme kávu.
     Po 700 ujetých kilometrech jsme dorazili k dalšímu zajímavému místečku, Dune de Pilat. Největší přírodní písečná duna v Evropě. Když člověk přijde k jejímu úpatí, nevěřím svým očím. Z borového háje se k obloze zdvihá asi 45 metrů vysoká halda zlatavého písku. Cestu vzhůru volíme mimo pomocné schody, které vedou na vrchol. Je to sice náročnější, ale o to více si to užíváme. V půlce už lituji. Co krok, to sesunutí třičtvrtě kroku zpět. Přijdeme si jako uprostřed Sahary. Po zdolání vrcholu se mi rozprostře ohromující výhled na bouřící Atlantik. Nádhera! Pořizuji pár desítek fotek, dýchám svěží mořský vzduch a kochám se pohledem. Začínáme se pomalu vracet. Nebyla bych to ale já, aby mě nenapadlo něco extra. Z vrcholku duny sbíhám přímočaře dolů rychlostí blesku. Vše je v naprostém pořádku dokud nezačnu brzdit. Nohy se mi najednou začínají do písku bořit víc a víc a najednou … Plesk! Písek mám naprosto všude, a nejspíš ho ze sebe budu sypat ještě za týden. Jsem od písku i lehce odřená, ale to nevadí. Alespoň můžu říct, že jsem si zasurfovala na písečné duně pomocí vlastního těla. 🙂
     Opět sedáme do auta a míříme k cíli dnešního dne, k útesům u San Sebastianu. Řídí Radek a já si na zadním sedadle dávám, jak vtipně poznamenala Sára, „Teplouše“. Myslí se tím samozřejmě odporně teplé pivo. Co na plat, žízeň je žízeň a chuť je chuť.
     Ani ne za 2 hodinky si užíváme okružní jízdu španělským San Sebastiánem. Krásné městečko. Proti divokému oceánu jej chrání dva útesy, od kterých se začínají zdvihat Pyreneje.
      Těsně před západem sluníčka zastavujeme a stavíme stany u útesů kousek od Mutriku. Krásnější místo jsem snad nikdy neviděla. Chci aby mě tu zbytek posádky zapomněl. Vysoké zelené hory, na nichž se pasou ovečky a kravičky, zdvihající se od rozbouřeného Biskajského zálivu tříštícího se o skály. Neskutečné! Pořizuji nejméně milión fotek neuvěřitelně okouzlujících pobřežních útesů. Z toho tranzu mě vytrhává až to, že už se musíme jít utábořit a navečeřet. Stany postaveny, véča spořádána a všichni jdou do hajan. Já si ale musím toto místo ještě vychutnat. Noční sezení venku před stanem o samotě, dokonalost sama. Je to neuvěřitelné. Popíjím pivo, poslouchám zvony kolem se pasoucích krav, dýchám přímořský vzduch a v dálce slyším vlny tříštící se o pobřeží, čisté nebe a miliarda hvězd. Ani se mi nechce jít spát, ale vím, že před zítřejší cestou musím. Dokonalejší místo na načerpání energie by člověk snad jen těžko hledal.

 

4. DEN

     V 6:00 vyrážíme na jeden z nejdelších přejezdů. Bude to náročné, minimum zastávek a sluníčko začíná hnedky od rána pořádě pálit. Tedy alespoň za okýnkem auta. Bylo strašně krásný pozorovat se měnící se ráz okolní krajiny. Počínaje zelenými vrcholky přímořských kopečků, přes holá skaliska čnící do neskutečné výšky a lány obilných a slunečnicových polí, až po borové háje.
     Myslela jsem si, že kvůli celodennímu přesunu mě nic nepřekvapí a nenadchne, ale to jsem se krutě mýlila. Po luxusní svačině v podobě vaječně tortily v Salamance, jsme sjeli k portugalskému pobřeží Atlantiku a zamířili jsme na jednu menší plážičku. Byla obehnána vápencovými útesy, které jak cukrové homole čněly nad oceán, obrovské vlny tříštící se o ně a zaplavující jemný bílý písek pláže. Dokonalost a výjimečnost tohoto místa dokreslovala velká jeskyně vyhloubená v jednom z útesů. Poprvé jsem se koupala a mohla si nechat podrážet nohy ledovou vodou oceánu. Byl to nádherný zážitek.
     Při přesunu k dnešní další zastávce Radek v zrcátku zjišťuje, že právě přichází o plavky, které zapomněl na střeše auta. Po pár kilometrech vystupujeme z auta mysu Cabo de Roca. Sen všech fotografů. Opět vápencové homole cukru, nad kterými se tyčil černobílý maják. Obrázek jak z kalendáře. Zapadající sluníčko a narůžovělá obloha byla dokonalou oponou pro odlov jedné z nejzápadnějších keší kontinentální Evropy. Opakuji se, ale v životě jsem neviděla krásnější místo. Vydržela bych tu existovat na věky a to i přes silný vítr přicházející od Atlantiku.
      Po západu sluníčka, jsme se přesunuli do lisabonského kempu, kde jsme si společně s Vlaďkou a Radkem vychutnali reggae koncert zdejší kapely. Poprvé nemusíme druhý den brzo vstávat a tak se snažíme před usnutím vstřebat dosud prožité krásy u sklenice oroseného piva.

 

5. DEN

     Po probuzení, klidné snídani a kafíčku vyrážíme na cestu poprvé za světla. Naším cílem je MegaEvent „GeoCoinFest 2012 Portugal“, kvůli kterému celá tato trasa vznikla. Ještě před začátkem jsme stihli odlovit i pár krabiček. Pořadatel Paul byl z naší návštěvy velmi nadšen. Byli jsme tu totiž jediní Češi a jediní z takové dálky. Potkali jsem se tu se spoustou milých lidiček nejen z Portugalska a Španělska, ale také s pár lidmi přímo z amerického Groundspeaku. Proběhla tu velká výměna TB a GC. Mohla jsem si prohlédnout neskutečné množství geocoinů a také si i jeden na památku koupila. Po megaeventu jsme vyrazili na lov zdejších krabiček po okolí Benfici a univerzitní čtvrti. Chvilku po poledni se loučíme a vyrážíme obhlédnout okolí Lisabonu.
     Volba padla na Sintru a její neskutečně zajímavou zahradu, kde se kloubí keltsko-iberská a maurská architektura. Všemožná zákoutí s lavičkami, vyvěrající prameny, jeskyně a hrádky s věžičkami, ze kterých byl úžasný pohled na zdejší zámek, čnící na kopci Castello de la Peňa. Oáza klidu. Stala se nám tu úsměvná záležitost. Při procházení podzemní chodbou, kde byla naprostá tma, jsem vyprávěla jeden sprostý vtip. Asi ho znáte … byl to ten jak se potká h***o s p****í. 😛 Radek poznamenal, že můžu být ráda, že nám tu nikdo nerozumí. Najednou se však ze tmy ozvalo: „Jak kdo!“. Následoval výbuch smíchu, rozprava s tímto prvním Čechem, kterého jsme tu slyšeli a kterého doufám nikdy na světle nepoznáme. Druhou, úsměvnou situaci jsme zažili při platbě vstupného. Paní u pokladny mě v mých 25ti letech zařadila do kategorie dětí od 6 ti do 14 let a tak jsme dostali slevu na rodinné vstupné. Mě to každopádně potěšilo a hlavně jsem ušetřila 9 euro na vstupu. 
     Nyní se opět přesunujeme zpět do Lisabonu a vrháme se na prohlídku tohoto města.

 

LISABON
     Ne nadarmo se tomuto městu říká „Bílá perla na modré řece“. U kempu nastupujeme do autobusu, který nás odváží do centra. Naší první zastávkou byl klášter sv. Jeronýma. Krásná a neskutečně táhlá stavba z bílého kamene snad s milióny pidivěžičkami, které byly přilepeny k chrámové lodi i k velké zvonici. Od tohoto kláštera jsme se parkem s obří fontánou přesunuli k deltě řeky Tejo k památníku objevitelů. Na obrázcích vypadá jako malý, ale je ohromný. Sochy portugalských mořeplavců a objevitelů v čele s Jindřichem Mořeplavcem, jež jsou na něm vyobrazeny, jsou také obřích rozměrů. Památník zářil do okolí sněhově bílou barvou, jež krásně kontrastovala s tmavě modrou hladinou Teja a azurovou oblohou. Pokračujeme dál po proudu řeky. Při ohlédnutí se, se naskýtá naprosto úchvatný pohled na památník a řeku. Z protějšího břehu na nás shlíží plastika obřího Ježíše Krista. Velmi podobná té v Riu de Janeru. Dokonalost tohoto pohledu podtrhuje rudý visutý most Vasca de Gamy spojující oba břehy. Nádhera!
     Za neustálého ohlížení jsme okolo majáku a přístavu došli až k symbolu Lisabonu „Torre de Belém“ čili k Belémské věži. Ta čněla z vody a nechala své zdi omývat vlnami od obrovských výletních i nákladních lodí mířících vstříc Atlantiku. Věž i bývalá vojenská pevnost, která stála vedle ní, měli opět typickou bílou barvu.
     Od věže míříme tradiční žlutou tramvají na největší portugalské náměstí Praca de Comércio. Ze severní strany je uzavřeno obrovskou vstupní branou, která je vstupem do centra starého Lisabonu. Východní a západní strany jsou osázeny nádhernými palácovými domy a jižní stranu ukončuje nábřeží u řeky Tejo. Uprostřed náměstí je ohromná socha krále Josefa I. sedícího na koni a mající po bocích slony. Trochu mi to připomíná našeho sv. Václava v Praze. A opět vše v bílé barvě.
     Z náměstí se pomalu vracíme uzounkými uličkami starého města zpět k autobusu, který nás má zavézt do kempu. Při procházení kolem malých kafetérií a taveren neodoláme vůni a usedáme ke stolu s výhledem na Elevador de Santa Justa. Historický výtah z roku 1902 od architekta R. M. di Ponarda, Eiffelova žáka. Objednáváme si večeři. Sára kuřecí řízek s hranolky, Vlaďka grilovaný vepřový steak s houbovým přelivem a hranolky, Radek grilovaného platýze se zeleninou a já lososa s grilovanou zeleninou. Chuťově dokonalá bašta. Na tohle jsem se opravdu těšila.
     S plnými žaludky jsme dorazili do kempu a šli jsme ještě na chvíli posedět a popít pár piv před spaním. Byl to další nádherný den se skvělými lidmi a zážitky.

 

6. DEN

     Vstáváme ve 3 hodiny ráno portugalského času. Probíhá rychlá snídaně a balení, skáčeme do auta a tradá směr Gibraltar.
     První etapu většina z nás dospává. Kolem poledního, už našeho času, stavíme na kávu a dáváme si oddechovou pauzu. Míříme na Andaluské pobřeží Costa de Sol. Vítr sice fouká o sto šest, ale i tak je neskutečné horko. Jsme na pobřeží. Zlaté písčité pláže se táhnou nekonečně daleko na obě strany. Pobřeží je poseto miliardami mušlí všemožných tvarů. Tohle vidím poprvé v životě. Jdeme se smočit do příjemně chladných a osvěžujících vln Atlantiku. Chvíli se sluníme a čerpáme sílu na další cestu přes zeleninové a ovocné andaluské plantáže.
     Další naší dnešní zastávkou je nejjižnější bod Evropy, Punta de Tarifa, kde nesmíme vynechat ani nejjižněji položenou evropskou kešku. Je odtud vidět na skalnaté pobřeží Afrického kontinentu až do Maroka. Je neskutečně úžasným zážitkem stát na molu spojujícím pevninu s dosud fungující vojenskou základnou, které je na jedné straně označeno cedulí Atlantico a na druhé Mediteranero. Rozdíl, že se jedná o odlišné vody, je patrný už na pouhý pohled. Středozemní moře má světle modrou barvu, kdežto Atlantik je tmavě modrý. A na dotyk je patrný rozdíl. Středozemní moře je teplounké, Atlantik pořádně studený. Nedokážu pochopit, jak je to možné, když se tu jejich vody mísí. Při podhledu do vnitrozemí máme úchvatný výhled na zvedající se hory přímo od pobřeží. Jejich vrcholky byly obsypány snad tisíci větrnými elektrárnami, jejichž vrtule se točili jak o závod.
     Po odlovu několika dalších krabiček jsme naskákali opět do auta a vyrazili dál. Už z dálky jsme viděli Gibraltar. Na toto malé britské územíčko byl nádherný pohled. Ještě na španělském území jsme zastavili pár kolemjdoucích s prosbou, aby nám pořídili společnou fotku. Jaká to náhoda, že jsme oslovili právě Čechy. 🙂 Hned poté jsme se vyrazili na Gibraltarské území. Projeli jsme uzounkými uličkami mezi domky natěsnanými na sebe, okolo vodopádu a tunýlky až na samý cíp Gibraltaru, kde stála sněhově bílá mešita. Opět krásný výhled na Afriku, která se zdála být blízko. Jen co by kamenem dohodil. Počasí nám opravdu přeje. Lovíme první gibraltarskou krabičku. Další stát zabarvený. Necháváme tady i TéBéčko z Čech. Chtěli bychom se podívat i na vrchol hory, k jediným volně žijícím opicím v Evropě. Bohužel jsme přijeli pozdě a lanovka na vrchol už nejela (jinak se na vrchol dostat nedá). Vyrazili jsme tedy opět na cestu. Přejíždíme zpět na území Španělska přes letištní runway, kde jsou semafory, které dávají přednost odlétajícím a přistávajícím letadlům na Gibraltarském území.
     Místo, které jsme pro dnešní spánek vybrali, bylo po tom baskickém nejkrásnější. Pohled na neskutečně vysoké štíty pohoří Sierry Nevady, které zapadající slunce halilo do všemožných odstínů červené a které následně ozářil svit měsíce v úplňku. Opět jedno dokonalé místo. V dálce byli slyšet pastevečtí psi a sem tam se ozvala nějaká ta ovečka. Krásná atmosféra k rozjímání a usínání.

 

7. DEN

     Ráno vstáváme opět brzy a přichází již rutinní balení stanů, ohřev vody na kávu a vychutnávání si snídaně. Nasedáme do auta. Za dnešek máme urazit něco kolem 800 kilometrů, proto se vždy po třetině střídáme v řízení. První Radek, pak Vlaďka a nakonec já. Okolní krajina se během jízdy opět razantně mění. Od Alicante až k Valencii se začínají táhnout nekonečné plantáže citrusových stromků.
     Průjezd Valencií až do centra byl vcelku nářez. Všichni měli všude a přede všemi přednost. Sedmi proudá silnice v obou směrech nebyla nic proti osmiproudému kruháku, kde platilo právo silnějšího a drzejšího. Naštěstí jsme dojeli bez úhony až k parkovišti, kde najít volné místo byl pořádný oříšek.

 

VALENCIE
     Po zaparkování míříme přes most Květin rovnou pro první kešku, která je ukrytá na nejstarším mostě Valencie, Ponte de la Mar. Krabičku máme po chvilce hledání zalogovanou a vyschlým korytem řeky, ve kterém se teď rozprostírá park s relaxačními zónami, dětskými, sportovními a posilovacími hřišti, se pomalu přesouváme k Torres de Serrano. Je to monumentální brána s dvěma věžemi, která je jediným pozůstatkem starého opevnění města. I přesto, že jsem tu již jednou byla, překvapuje mě její mohutnost. Hned za branou je pro mě již známý Tapas Bar. Přibržďujeme zde a zasedáme ke stolu a vybíráme si dobrůtky k pozdnímu obědu. Objednáváme „caňo“ čili točené pivo. Já s Radkem jsme si dali grilovanou sépii s brambory agli al oli. Vlaďka si dává valencijský salát s tuňákem a kroketami. Sára dává přednost před místními specialitami svojí müsli tyčince. Byl to další chuťový orgasmus pro naše jazýčky.
     Po vydatném obědě pokračujeme dál na náměstí s Neptunovou fontánou a obdivujeme katedrálu sv. Michaela. Nabrané kalorie spalujeme při výstupu na zvonici. Schody nám dávají pěkně zabrat, ale ten výhled na úplně celou Valencii jako na dlani, za to opravdu stojí. Bylo mi úplně jedno, že jsem věděla, co nás čeká a že jsem tento výhled již jednou zažila. Tu krásu a pohodu jsem si užívala jako bych tu byla poprvé.
Od zvonice jsme se šli podívat na městskou tržnici, kde bohužel již prodejci začali své zboží sklízet před odpolední siestou. I tak se nám podařilo koupit čerstvé pomeranče, fíky a broskve.
     Po nákupech jsme prošli přes Parlamentní náměstí, propletli se uličkami a parčíky a došli ke čtvrti umění a vědy, Ciutat de les Arts i les Ciéncies. Opět mě ohromili zdejší stavby, které jsou prostě dokonalé a úžasně kontrastují se starobylou architekturou okolí. Tentokrát se mi naskytl i trochu jiný pohled na La Hemisféric, připomínající mozkové hemysféry. Ta měla dnes zdvižené postranní skleněné stěny a byla trošku jiná než posledně. Bazénky s azurově modrou vodou stále umocňují atmosféru tohoto místa. Nikdy jsem si nemyslela, že se mi budou líbit futuristické stavby, jako jsou tyto. Jsem ráda, že jsem tento kontrast, starého a nového, mohla zažít znovu.
     Po nabažení se pohledy na toto krásné architektonické dílo, jsme vyrazili ještě najít pár keší a dokoupit zásoby jídla a pití. Poté jsme zamířili k místu dnešního noclehu, které bylo přímo na pobřeží. I na stany dopadala mořská voda, která se tříštila o vlnolam. Před spaním jsme si s Vlaďkou dali zdejší svěží růžové vínko a já si jako vždy nějakou tu chvíli užívala samoty před stanem. Za zvuků příboje se usíná snad nejlépe.

 

8. DEN

     Probuzení bylo nádherné. Vycházející sluníčko nad nekončícím Středozemním mořem bylo opravdu romantické. Snídani jsme si tentokráte dali až na odpočívadle nedaleko jeskyní Santo Josep, které byli vzdálené asi 40 kilometrů od místa našeho noclehu. Ještě před vstupem jsme si šli odlovit jednu Earthku a zařadili se do fronty na vstupenky.
     Lístky už tedy máme a tak můžeme opustit jednu frontu a jít si stoupnout do druhé, která směřuje do útrob hor. Měli jsme štěstí, protože jsme se dostali do první skupinky, co vpustili dovnitř. Prošli jsme úzkým tunýlkem a poté zastavili na menším prostranství, kde si nás místní převozníci rozdělili do lodiček. Na jednu takovou loďku se vešlo 12 lidí. Často jsme museli sklánět hlavu, abychom se neuhodili o nízké stropy či vyčnívající krápníky. Celá plavba byla pohádkově krásná. Nasvícená zákoutí jeskynního systému, všemožné stíny připomínající opravdu ledaco a z hladiny podzemní říčky odrážející se odlesky modré a zelené barvy. Člověk si jen těžko dokáže uvědomit, co příroda všechno dokáže. Po 30 minutách nás převozník vysadil na břehu a my si mohli projít další část jeskyní. Následně jsme opět nasedli do lodiček a jiným traktem jsme proplouvali neuvěřitelně rozlehlá prostranství a dómy. Těsně před koncem jsme se museli znovu hodně hrbit, protože prostoru mezi hladinou a stropem značně ubylo.
     Dnes jsme najeli pouze 239 kilometrů, byl to pro všechny takový oddychový den. Jeho zbytek jsme strávili ve vlnách moře u Peňiscoli. Bylo velmi příjemné se, přesně v půlce naší výpravy, osvěžit ve slané vodě a při slunění se kochat výhledem na poloostrov s templářským hradem. Konečně chytáme i trochu bronzu. Volno jsme využili k procházce po pobřežní promenádě, kde jsme obdivovali překrásné sochy z písku, které tu tvořili mladí umělci. Je neuvěřitelné kolik detailů lze do písku vtisknout.
     No a na závěr opět stavění stanů, večeře, pivo a dopisování deníku. Dnes spíme kousek od zemljamky. Mě to tedy spíše přijde jako hrobka či nějaké obřadní místo, ale co …alespoň je to parádní atmosféra k usínání.

 

9. DEN

     Dnes jsme si mohli trošku přispat a mohli vstávat „až“ v pět hodin. Pro nás opravdu velký luxus. Po snídani jsme vyrazili k Barceloně. S řízením jsem dnes začala já, Radek mě vystřídal asi po dvou hodinách a dojel až do Barcy.

 

BARCELONA
     Auto parkujeme v podzemních garážích téměř v centru. Jdeme na metro a vezeme se směr Sagrada Familie. U té jsem již několikrát stála a ani tentokrát z ní nedokážu spustit oči. Překvapuje mě, kolik toho, za ty tři roky, stihli dostavět (pravidelně se sem každé tři roky vracím a okukuji co je nového). Už se pomalu začíná rýsovat i postranní lodě chrámu. Dnes si ji prohlížím důkladněji a v duchu polemizuji o tom, zda by na knížce Gaudího klíč, mohlo něco být. Od chvíle, kdy jsem ji četla, pohlížím na Gaudího a celou Barcelonu trošku jiným okem. 😛 Po procházce okolo chrámu musíme bohužel toto nádherné a okouzlující místo opustit. Teď už vím, že i když tu budu stát klidně po sté, vždy budu mít ten neuvěřitelný pocit z dokonalosti a monumentálnosti tohoto díla, jako bych tu stála poprvé. Vždy tu objevím něco, čeho jsem si dříve nevšimla.
      Dalším cílem byla třída Passing de Gracie, kde se nachází další dva Gaudího skvosty. Casa Millá a Casa Batló. Casa Millá je stavba, na které nelze najít jediný pravý úhel. Trošku připomíná rozbouřené moře. Casa Batló na mě působí trochu tajemně. Podpěrné sloupy a příčky v oknech a na balkonech jsou podobné lidským kostem. U každého jsme strávili nějaký čas a já se konečně mohla pokochat jejich detaily. Je to nádherné! Gaudího styl mi přirostl k srdci. Dle mého názoru to byl nejlepší a nejdokonalejší architekt všech dob.
     Z třídy Grácia odcházíme opět do metra. V jedné třetině se od nás Sára s Vlaďkou oddělují, aby mohli navštívit barcelonské mořské aquarium. Já s Radkem pokračujeme dál až k jedné kešce, která i přes to, že byla ušmudlanou microvkou, se mi do smrti vryla do paměti a mám z ní obrovskou radost. Krabička se totiž vztahovala k Nou Campu a FC Barceloně. Jak dokáže mikrovka schovaná v telefonní budce udělat takovou radost. Byla jsem ráda i za to, že jsem jí sama objevila. Třešinkou na dortu bylo moje razítko na prvním místě v čistém logbooku. Takové pomyslné FTF. 🙂
     Nu a teď přichází na řadu splnění mého snu. Návštěva Camp Nou. Při vstupu do areálu si připadám jak malé dítě, které dostalo svou vysněnou hračku a má z ní děsnou radost. Na obvodu stadionu obdivuji erby fanklubů ze všech možných koutů světa. Konečně se dostáváme ke kase a kupujeme vstupenky na prohlídku. Když pak ten svůj držím v ruce, rozbuší se mi srdíčko neskutečnou rychlostí. Můžeme vstoupit. Při přecházení spojovacího můstku to ve mně vře. V potemnělém osvětlení září vitríny s dresy a kopačkami těch nejslavnějších hráčů historie klubu. Stěny jsou zaplněny všemi vyhranými poháry La Ligy a Copa del Rey a dalších turnajů. Uprostřed jsou ušaté poháry z doposud vyhraných finále ligy mistrů. Nádhera! Fotbalovou historii klubu tu doplňují trofeje z ostatních sportů, jež se FCB zúčastňuje. Od basketu, přes volejbal až po hokej. Z té nádhery mi přechází zrak. Jdu dál a tep se mi opět zrychluje. Vstupujeme na tribunu. Připadám si jako ve snu. Uprostřed naprosto dokonale střižená zeleňoučká travička, od které se vzhůru k nebesům zvedá nekonečné hlediště se sedačkami pro 95 tisíc lidí. Na protější tribuně je z různě barevných sedadel vytvořeno nesmrtelné heslo „Més qou un club“ (Víc než jen klub). Chvíli sedím na jedné z tisíců sedaček a užívám si atmosféru. Čas kvapí a my musíme pokračovat dál. Přesouváme se do útrob stadionu a vcházíme do V.I.P. prostor. Míjíme bar s dokonalou pípou vytvořenou přímo pro Barcu, procházíme šatny hostí s masážním lehátkem, vířivkou a sprchami. Procházíme okolo míst, kde se pořádají tiskové konference a rozhovory s hráči. Když si představím, kdo tu za hvězdné hráče přede mnou byli. Neskutečné! Z útrob stadionu vycházíme těsně u hřiště. Stačilo by jen překročit pásku a stála bych uprostřed této arény. Následně vyjíždíme výtahem do nejvyšších pater stadionu, kde jsou komentátorské lóže. Sedám si na jednu ze sedaček a při pohledu z té výšky dolů na trávník si představuji, jaké by to bylo sledovat odsud zápas. Z chvilky se stává hodina a můj čas na tomto místě se chýlí ke konci. Před odchodem ze svatyně ještě navštívím Megastore (klubový obchod) a mám co dělat, abych se udržela a nevykoupila bych ho. Odjíždíme a já mám neuvěřitelný rohlík na puse.
     Od Nou Campu míříme k přístavu k pomníku Kryštofa Kolumba, kde se opět setkáváme s holkama. Jejich nadšení je nulové oproti našemu. Procházíme se po La Rambla, obdivujeme živé sochy, odbočujeme do Gotické čtvrti, procházíme se úzkými uličkami i rozlehlými náměstími. Až nás hlad opět zavede zpět na La Ramblu do městské tržnice, Mercat de la Bowueria, kde s jiskřičkami v očích pozoruji tu pestrou nabídku produktů. Nakonec neodolám a dávám si čerstvý ovocný džus z kokosu a opuncie a tortillu se zeleninovo-masovou směsí v kysané omáčce.
     Po naplnění bříšek zamíříme přes náměstí Placa de Catalunya zpět k autu. Já si jen přeju, abych tu nebyla naposledy.

 

9. DEN (pokračování)

     Po krásném dni v Barceleně jedeme na místo dnešního noclehu. První zádrhel nastává, když zjišťujeme, že předem vyhlídnuté místo se nachází v areálu vojenské základny. No nic musíme najít jiné. Jedno příhodné nalézáme hned vedle potůčku. Bohužel nás někdo z místních musel vidět a nahlásit, protože 15 minut po našem příjezdu dorazila i národní garda. Vyptávala se nás, co tu hodláme dělat. Za příslibu nerozdělávání ohně a menší lži, že si zde pouze chceme před cestou vysušit věci v ústraní, nás po chvíli opouští. My se raději vydáme hledat opět jiné místo. Při odjezdu zjišťujme, že jsme omylem zajeli přímo do přírodní rezervace, proto chápeme to „udání“. Třetí místo nalézáme během chvilky. Je opravdu luxusní, na břehu řeky přímo pod osvětleným Monserratem. Nádhera a ta romantika. Tentokrát to vypadá, že nás tu nebude nikdo rušit. Usínám s myšlenkami na dnešní dokonalý den.

 

10. DEN

     Není nic krásnějšího než hned po snídani vyjet do hor k již zmiňovanému klášteru Monserrat, který je usazen do skály a do dnes je obýván mnichy. Je krásné si prohlížet jeho i okolní krajinu za ranního rozbřesku a bez lidí. Úžasný zážitek. Po odlovení Earthky míříme dál.
     Z údolí začínáme stoupat do vrcholku Pyrenejí. Bylo by to úžasné je zdolat na kole jako při Vueltě. Hory jsou nádherné, na holé vrcholky navazují borovicové lesy a pastviny. I zdejší architektura je něčím zvláštní. Skoro všechny domy tu jsou stavěné z bílého kamene.
     Po malé kafovací pauze v malebné horské restauraci vjíždíme do obrovského údolí a tím překračujeme i hranici s Andorou. Malinké knížectví s překrásnou krajinou a přírodou. Většina městeček, včetně hlavního, leží na dně tohoto údolí. Uličky jsou neskutečně čisté. Vyjima několika budov jsou všechny architektonicky podobné a vytváří naprostou harmonii s okolím. Domy jsou tu z černého kamene podobného břidlici. Vyjíždíme i na několik vyhlídek a kocháme se pohledy na tuto malou zemičku. Cestou projíždíme klikaté silničky, míjíme horské říčky, vodopády a lanovky, které vedou na vrcholky okolních hor. Zajímalo by mě, jaké to tu musí být v zimě a jak vypadá zasněžená spíše středomořská krajina.
     Dnešní cesta je ještě dlouhá a tak se hned po přejezdu do Francie snažíme dostat na dálnici. Venku je děsné horko. Sluníčko se s chutí opírá do auta a tak není divu, že se teploměr vyšplhal až 39°C. Stavíme na odpočívadle, kde je opravdu luxusní výhled na středověký hrad Carccassone. Je monumentální. Po hodině další jízdy nás poprvé za celou dobu zabrzdí kolona, která se vůbec nechce hnout. V protisměru tedy zajíždíme na odpočívadlo, kde v klimatizované restauraci čekáme, až se kolona rozjede. Trvá to dlouhé dvě hodiny. Posléze zjišťujeme, že za mýtnými branami leží převrácený kamion s benzínem a jsou okolo něj čtyři norné stěny. Toto zpoždění zapříčinilo, že před Marseillí musíme sjet a hledat místo k přespání.
     Projíždíme po polní cestě okolo hospodářské usedlosti až na její konec, kde schováváme auto za rákos. Stavíme stany a připravujeme si ležení, ohříváme kávu a večeři. Najednou začínáme zjišťovat nemilé překvapení. Budeme spát hned vedle rýžového pole, z jehož mokřin se právě probouzí neskutečné roje komárů. I já jsem nakonec nucena díky jejich protivnému bzučení a dotírání a zjevné neúčinnosti repelentu zkrátit noční vysedávání před stanem a prchám se zachumlat do bezpečí spacáku. Nasazuji MP3, přehlušuji otravné bručení a usínám.

 

11. DEN

     Ráno probíhá bleskurychlé balení, házíme věci a stany snad ještě s tyčkami do kufru auta a úprkem míříme s otevřenými okýnky pryč, co nejdále od rýžových polí. Komáři by nás s chutí vysáli. Okénky vypuzujeme ven zbylé komáry, kteří mají to štěstí, že se nestali krvavým flekem na vnitřním tapecírungu auta. Stavíme na první benzince u dálnice a ohříváme si ranní kávu, snídáme a přerovnáváme věci v autě a počítáme štípance. Po sklizení, ještě za tmy vyrážíme do Saint Tropéz.
     První zastávkou na Azurovém pobřeží je četnická stanice, kde se natáčely slavné filmy s Luisem de Funesem. Snažíme se najít krabičku, ale díky spícím bezdomovcům v okolí musíme odlov vzdát. Dále pokračujeme přístavem s luxusními jachtičkami i obrovitánskými několikapatrovými jachtami, které vypadaly jako královské paláce. Pobřeží lemovala nádherná promenáda s neskutečnými bouráky. Tohle malé městečko opouštíme se zraky upřenými na hladinu moře, ve které se blyští stoupající slunce.
     Po chvilce překračujeme hranice knížectví Monaca. Malý státeček překypující drahotou a luxusem. Obrovské paláce, přepychová auta, nejdražší obchody, přístav s nejmodernějšími loděmi a všudypřítomné červenobíle pruhy v zatáčkách připomínající Grand Prix Monte Carlo ze seriálu F1. V každé z těchto šikan stojí bronzová socha jednoho ze slavných jezdců F1 z historie. Po příjemné procházce městem, odlovení pár tématických keší opět nasedáme do auta a razíme směr Itálie.
     Z dálnice sjíždíme u městečka Ventimiglia a jen co zaparkujeme, štrádujeme si to na pláž, kde trávíme zbytek dne. Moře má tu pravou teplotu na schlazení se v úmorném vedru. Bylo to neskutečné uvolnění a velmi příjemný relax na sluníčku.
     Z pláže si jdeme koupit večeři a pivo a vydáváme se hledat místečko pro dnešní nocleh. Nalézáme jej v kopcích nad pobřežím v olivovém háji. Po denní dávce piva a dopisování deníku usínám za zvuku cikád plná očekávání z dalšího dne.

 

12. DEN

     Ráno vyrážíme okolo čtvrté a přejíždíme Itálii. V okolí Milána odlovujeme jednu krabičku, abychom zabarvili i mapu. Za svítání překračujeme Švýcarské hranice a užíváme si nádherných scenérií prosakujících paprsků sluníčka mezi horskými štíty Alp. Tomu se říká typická alpská příroda. Stavíme v jednom ze zdejších městeček nedaleko Thusis a vyrážíme na lov místních devíti kešek, které se nám daří v klidu logovat. Já při tom pořizuji nesčetně fotek. Je tu nádherně. Řeky a jezírka tu mají krásnou azurovou barvu. Člověk si přijde jako v pohádce. Určitě se sem budu muset ještě někdy podívat. Povinností je tu koupit si čokoládu a sýr.
     Po Švýcarsku následuje návštěva dalšího tentokráte posledního knížectví Lichtenštejnska. Míjíme krásný hrad čnící nad Vadůzem a stavíme se v městečku Schaan s dalším zajímavým hrádkem a spoustou kostelíků. Jde se kešovat, vše jde jak po másle. Obdivujeme ohromnou planinu, na které se celé Lichtenštejnsko rozprostírá. Jeho hranicemi jsou úbočí kolmo se zdvihajících alpských štítů. Další úžasná zemička Evropy.
     Cesta by nemohla být úplná, kdybychom neodlovili alespoň pár keší v Rakousku. Podstupujeme hraniční kontrolu, která nás drobet zarazí svou důkladností. V příhraničním městečku Feldkirch logujeme krabičku nezvyklých rozměrů, tedy alespoň na naší cestě, a to regullar u typicky alpského kostelíku. Skály za městem mi hodně připomínají pískovcovou hradbu v Tisé na Severu Čech.
     Naším dnešním cílem je německý zámek Neuschwainstein, který byl k naší velké smůle obestavěn hradbou šedivě potaženého lešení. Nu přeci nám nemohlo vše vyjít na 100%. Vyfotili jsme si alespoň zdejší zámeček a dali si v místní restauraci skvělou velkou kávu a domácí štrůdl se švestkovým koláčem a šlehačkou. Já i tak neodolala a musela se vyfotit i s lešením v horách. 
     Vyrážíme hledat tábořiště do lesů nedaleko rakouských hranic. Náhradou za zámek nám byly výhledy na zvedající se Alpy, horu Zugspitze, zelené horské pastviny i pasoucí se kravičky, ovečky a koně. Prostě nádhera. Typické baráčky obsypané v každém okně pestrobarevnými květinami a k nebi čnící kostelíky nám zpříjemňovali cestu k místu noclehu. Vzhledem k horským podmínkám a vlhkému lesu, je to naše první noc, kdy budeme opravdu usínat zachumlaní ve spacácích. Mě se ale jako vždy spát nechce, obzvlášť když vím, že toto je poslední noc na téhle neskutečné cestě Evropou. Dávám si poslední pivko, píšu poznámky do deníku a pak si jdu, do tepla spacáku, přemítat veškeré zážitky. Přece jen zítra máme ještě jeden den a při cestě bude ještě pár zajímavých míst k vidění.

 

13. DEN

     Vstáváme v šest ráno, naposledy balíme věci a skládáme je do auta. Vyrážíme se nasnídat směrem ven z vlhkého lesa k benzínce, kterou máme při cestě. Toto ráno je téměř pohádkové. Růžové vrcholky okolních kopců, které své úpatí halí do cárů ranní mlhy, jíž sem tam prostupují paprsky stoupajícího slunce. Sice je drobet chladno, jen 8°C, ale nám naštěstí za okýnkem auta moc nevadí.
     Ještě před osmou hodinou dorážíme na parkoviště u Kehlsteinhausu, které jsme vyměnili za Zugspitze. Platíme parkovné a vzhledem k tomu, že ještě dnes musíme být v Čechách, i lístek na autobus, který nás vyveze skoro až na vrchol. Už z tohoto místa je výhled do okolí nádherný, ale zde se můžeme zdržet při cestě zpět. Míříme tedy dlouhou potemnělou chodbou k výtahu, kterým jezdíval jako jeden z mála i Hitler, aby na vrchol nemusel pěšky. Vstupní hala i výtah jsou opravdu přepychově zdobené zlatem. Z výtahu po chvíli vystupujeme přímo v Orlím hnízdě, jak se toto místo nazývá a které připomíná. Vycházíme ven a mě padají ústa. Neskutečně blízké vrcholky hor a pohledy dolů do mnohých údolí. Domy jsou odtud jak pro mravence. Zelenou krajinu protínají klikatící se modré říčky či šedivé silničky. Z uzavřeného údolí nejvyšších okolních štítů opatrně vykukuje blyštící se hladina Königsee. Od budovy Hitlerova sídla stoupáme ještě výš na horu nad ním. Přicházíme na rozhraní, odkud směrem na jih vzrůstá k nebesům obrovská hora, na které se stále drží sníh. Na západ je údolí s již zmiňovaným jezerem, po kterém začínají křižovat lodičky. Na východní straně vystupují z mlhy zdvihající se kopečky Alp a směrem na sever se rozprostírá nížinaté Bavorsko. Je tu nádherně a vydržela bych tu hledět do údolí k Berchestgadenu vážně moc dlouho. Po prohlédnutí si vnitřních prostor Kehlsteinhausu, kde jsou zdi zdobeny dobovými fotografiemi, se opět pomocí výtahu a autobusu dostáváme zpět k autu. Byl to další neuvěřitelný zážitek. Již bez zastávky vyrážíme k domovu.
     Já s MP3 v uších koukám nepřítomně z okýnka a vracím se v myšlenkách zpět do Paříže, na francouzské zámky, na písečnou dunu, na nádherné útesy Baskicka, do portugalského Cabo de Roca i do Lisabonu, na horké pobřeží Andaluzie, na Gibraltar, do Valencie, do Barcelony a na Nou Camp, na lodičky v jeskyních i k Středozemnímu moři, k monumentálnímu Monserratu, do Pyrenejí i Andory, luxusního Saint Tropez i Monte Carla, ke koupačce v Itálii, do švýcarských a rakouských alp, Lichtenštějnska i Německa.

     Jsem neskutečně ráda, že jsem tuto cestu mohla absolvovat s prima lidičkami jako je Vlaďka, Radek a Sára. A se kterýma jsem se za celou cestu ani chvilku nenudila. Byla to jedna z nejúžasnějších „dovolených“ v mém životě.
     Přejíždíme německo-české hranice a já se chci vrátit, znovu rozbalovat stan, dělat kávu na vařiči, jíst jídlo z plechovek i ochutnávat místní speciality, nebýt si jistá tím, zda nás v noci nevyhmátnou strážci zákona. Celá cesta se mi zdála být snem, ale až nyní mi plně dochází, že vše tohle bylo skutečností a já vše opravdu prožila. Děkuji za tuto možnost. Teď již nezbývá nic jiného než vzpomínat a těšit se na další zážitky někde jinde s někým jiným a někdy jindy.

 

SHRNUTÍ:
13 dní na cestě
8112 ujetých kilometrů
14 států Evropy
92 odlovených keší
1 navštívený MegaEvent

 

Finance rozpočítané na 1 osobu: 280€ benzín + dálniční poplatky; 33€ ubytování za 3 noci v kempech; 10€ vstupenka na Eiffelovu věž; 4€ zahrady + Sintra; 2€ výstup na zvonici El Miguelete; 15€ vstupenka na Nou Camp; 9€ jeskyně Santu Josep; 506,-Kč cestovní pojištění; 94€ nákup potravin, piv, vody, občerstvení, suvenýru (Celkem v přepočtu na české koruny = 11681,-Kč)
 
Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde FOTO GeoTour de Europe 2012

236 komentářů u GeoTour de Europe 2012

 • Magic napsal:

  What’s the interest rate on this account? http://buylevitra.in.net/ generic levitra „With the waning of MEADS, Patriot is likely to remain thepre-eminent air defense system in the world for the next 20years,“ he said. „The reason it’s a never-ending opportunity forRaytheon is because its successor was killed.“

 • Rupert napsal:

  How many more years do you have to go? http://vardenafil.in.net/ levitra From the beginning, law enforcement authorities told The AP they had struggled to piece together her life because her story kept changing. But interviews, documents and court records provided an outline of her marriages North Carolina, Ohio, Florida and Georgia, the states where she was married.

 • Elisha napsal:

  When do you want me to start? http://levitra-levitra.in.net/ levitra 20mg “He worked very hard — he was coming out early a lot of days — and he seems to have found it again for us,” Joe Girardi said after Wells’ first blast in nearly three months. “A guy just kind of gets into a groove.”

 • Harris napsal:

  Until August http://xnxx.in.net/ xnxx mom “At first, I was in shock,” Green added. “I saw some scrapes and bruises on my arms. Then I felt the pain of my legs, which was excruciating. I was screaming and everybody was just trying to calm me down.”

 • Cedrick napsal:

  Do you know the address? http://online-levitra.in.net/ levitra generic The problem is especially acute for single moms, who tend to already be among the most economically vulnerable. The overall poverty rate was 15 percent in 2011, according to the most recent data available from the U.S. Census Bureau. But nearly 41 percent of female-headed households with children under age 18 were living below the poverty line, according to the Census Bureau. That compares to a little less than 9 percent of married-couple families with kids under 18.

 • Jake napsal:

  I do some voluntary work http://xhamstercom.in.net/ xham Here I especially detested David Brooks’ take on Snowden. It shows Brooks to be a stupid elitist who doesn’t know how amart it is to drop out of mostly stupefying US highschools, and then drool in his gruesome sociologeese about the state of the younger generation. What a dreadful excuse for a conservative that man is.

 • Darius napsal:

  I’ve lost my bank card http://generic-levitra-online.in.net/ generic vardenafil Meiji Yasuda, Japan’s second-largest life insurer by premiumincome after Nippon Life Insurance Co, beat SumitomoLife Insurance Co to enter final negotiations in anauction that also attracted private equity firms Carlyle GroupLP, KKR & Co and CVC Capital Partners.

 • Addison napsal:

  A packet of envelopes http://pornmd.in.net/ mdporn That Peru sits at the bottom of the list should come as no surprise. In 2012, Peru bumped off Colombia and became the world’s No. 1 source of cocaine, according to the United Nation’s Office on Drugs and Crime. An estimated 149,251 acres of coca were planted there last year.

 • Jacques napsal:

  How much is a Second Class stamp? http://youjizz.in.net/ youjizz The Broncos, who have won 19 of 23 games under Manning — but lost to Baltimore in the playoffs — visit the Colts on Sunday night in Manning’s first return to Indianapolis as a visiting player.

 • Lightsoul napsal:

  An estate agents http://xnxx-nxxn.in.net/ xnxx anime „It’s similar to when a female horse and a male donkey mate and give birth to a mule,“ said Robert Benson, a vetenarian who has worked with exotic animals, incldugin the zedonk/zonkey in Georgia. Mules are generally sterile.

 • Lionel napsal:

  I’m about to run out of credit http://myvidster.fun/ myvidster gay
  The grand jury accused Spanier, Curley and Schultz of failing to alert authorities after Mike McQueary, an assistant football coach, told school officials in 2001 that he saw Sandusky sexually abusing a boy in a locker room shower.

 • Diego napsal:

  A company car http://xxx-xxx.in.net/ bokep xxx In a sign of the challenges ahead, civil servants‘ unionADEDY began a 48-hour strike on Wednesday, backed by a vocalanti-bailout opposition openly calling on citizens to take tothe streets to overthrow the government.

 • Kirby napsal:

  Nice to meet you http://xnxxxnxx.in.net/ xmxx The structure of legal education is built around five basic objectives: first, to provide a cogent body of foundational knowledge about the central legal subjects upon which much of the architecture of legal practice is built; second, to introduce law students to the institutions and processes which create, implement, and reform law in modern American society; third, to inculcate the values and techniques that shape lawyers‘ strategies and judgment – what is often called „learning to think like a lawyer“; fourth, to expand the base of information and knowledge by exposure to specialized areas of law; and, finally, to provide for opportunities to get practical experience and applied training through live-client work and externships.

 • Eblanned napsal:

  How much notice do you have to give? http://cliphunter.in.net/ clip hunter After the difference between lower quality robustas andsmoother arabicas grew to record levels in 2011, which promptedbig mainstream roasters to introduce more inexpensive beans intotheir blends, that trend is moving in reverse.

 • Cole napsal:

  Looking for work http://xhamster-porn.in.net/ xhamster pictures Lilly is placing most of its bets on new cancer drugs, withtwo dozen experimental compounds in various stages of testing.It is also testing a number of treatments for Alzheimer’sdisease, after two have failed.

 • Chris napsal:

  I never went to university http://beeg-beegporn.in.net/ beeg But should we be encouraging this behaviour? Is it right that those students who fail to get into regular medical school but are wealthy now have the option of going privately? Surely we should be trying to widen access to medical school, not making it easier for the wealthy to become doctors.

 • Lance napsal:

  Could I make an appointment to see ? http://xhamsterx.in.net/ xhamster odir You have to be at least a little bit interested in the Idzik Bowl Sunday whether you’re a Jets fan or not, Jets vs. Bills, Geno vs. EJ Manuel, the quarterback the Jets did draft against the one they passed on, twice.

 • Lesley napsal:

  Please call back later http://xxxx.in.net/ xxx Onyx does not have access to interim data from the Kyprolis trial, an Onyx spokeswoman said. She declined to comment further on the sales process. An Amgen spokesperson said it does not comment on speculation.

 • Hayden napsal:

  Insufficient funds http://xnxx-videoxnxx.in.net/ xvideos I am a moderate who leans liberal as well as being an Independent. I have NEVER voted a straight ticket (this November may be a first and it will NOT include any Republicans). I grew up – as in all 18 years of my childhood – as a military dependent. I have ALWAYS supported the military and especially the PEOPLE who serve – both the active duty personnel AND their families … even when I was younger and more liberal.

 • Cesar napsal:

  Very funny pictures http://vporn.in.net/ veporn The pilot of the Enola Gay, the then-30-year-old Paul Tibbets, never repented the role he played in the Hiroshima bombing. As he explained in an interview, he felt it was his patriotic duty to accomplish the mission assigned to him.

 • Merrill napsal:

  I’d like to open an account http://xnxx-xxxxxx.in.net/ xnxx sex video
  But they have not risen to the extent that borrowing costscan be considered expensive given that rates remain at historiclows. Instead, they seem to have been added more as aprecautionary measure to attract interest from investors.

 • Basil napsal:

  Will I get travelling expenses? http://xvideoxxx.in.net/ x videos.com „There has been no consistency,“ said Duncan Martin, partnerat the Boston Consulting Group (BCG), whose firm has worked onthe Irish bank stress tests and Portugal’s bank restructuringprogramme. „There has been a gradual harshening of treatment.“

 • Sylvester napsal:

  How much does the job pay? http://xvedio.in.net/ xvedios The most commonly cited obstacles that SMEs think are currently holding the City’s tech firms back include the cost of running the business (48 per cent), lack of available, suitably qualified staff (24 per cent) and a squeeze on high quality, affordable office space (25 per cent.)

 • Melissa napsal:

  We’ll need to take up references http://xnxx-xxxxx.in.net/ indo xnxx
  „Restricting coverage could hinder a timely and accuratediagnosis,“ said Dr. Daniel Skovronsky, president and chiefexecutive of Avid Radiopharmaceuticals Inc, a Lilly subsidiary.“It may stifle future innovation.“

 • Infest napsal:

  We went to university together http://porntube.in.net/ pornotube The name Tania Carver also has the same crime connotations as Karin Slaughter, and trips off the tongue in the same way. „And I've got to say it worked,“ Waites says. (Karin Slaughter got lucky – that is her real name.)

 • Tomas napsal:

  I went to http://xhamsterporn.in.net/ xhamster porn The air force said an HH-60 helicopter, based in Kadenaairbase in Okinawa, crashed in a training area on the U.S.Marines’ Camp Hansen and U.S. fire and rescue crews wereresponding, adding that the helicopter was conducting a trainingmission at the time.

 • Natalie napsal:

  Sorry, you must have the wrong number http://xnxxvideoxnxx.in.net/ xnxx indo Toshiba is also introducing a new Ultrabook this month, the Satellite E45t (above), which will be exclusive to Best Buy. It’s a 14-inch model with an Intel Core i5 processor. In addition to the standard Ultrabook capabilities (such as Intel security), the E45t includes Nuance’s Dragon Assistant, which lets users control their PC with voice.

 • Rudolph napsal:

  I’m retired http://hentaihaven.in.net/ hentaihaven The turtle, named OD, after a dive charter boat that rescued it in 2008, has been cared for at the Florida Keys-based Turtle Hospital for almost five years. It cannot be released due to an irreparable collapsed lung that left it floating on its side.

 • Alfredo napsal:

  I’d like to order some foreign currency http://xnxx-xxx.in.net/ japan xnxx
  The set-up is typical of swathes of U.S. companies usingIreland to cut their tax bill. A Reuters analysis of Irish andU.S. filings shows that more than 40 percent of the S&P 500 haveregistered subsidiaries in the country.

 • Rodney napsal:

  How many are there in a book? http://xxxxxxxx.in.net/ desi xxx video
  Kandler and McCarthy were in the spotlight after winning a contest by the tourism board to invite a gay Australian couple to wed in New Zealand, the 13th country to allow homosexuals to marry. More than 300 Australian couples applied.

 • Jaime napsal:

  perfect design thanks http://xnxxxnnx.in.net/ wwwxnxx “At first we thought there was fire emergency in the building but our fire wardens came running very quickly yelling for everyone to get out of the building and that’s when we started running.

 • Tobias napsal:

  I’m self-employed http://kratom.in.net/ kratom reddit All this crap is dumb. What really concerns me if we have to rebuy Minecraft for the xbox one. Also say if we can’t use the worlds we have been working so hard on goes to waste because we cant transfer them. That s my biggest question. If we have to buy Minecraft AGAIN they are just making a double profit off of us. I wont be surprised if this really happens.

 • Alexander napsal:

  Could you transfer $1000 from my current account to my deposit account? http://xvideox.in.net/ xvideo.com „I feel like we communicated well. We just have to have better eyes and we just have to fill our gaps better,“ senior defensive back Toney Hurd said. „That was actually the first game that the starting 11 on defense played together.

 • Nevaeh napsal:

  Not available at the moment http://beeg-com.in.net/ beeg movies The Crown Prosecution Service (CPS) decided that although there was enough evidence to justify a prosecution it would not be in the public interest, instead it recommended the cases continue be dealt with by the General Medical Council (GMC) which had the power to strike doctors off the register, the CPS said.

 • Randy napsal:

  I support Manchester United http://beeg-com.in.net/ beeg..com Confirming Tuesday’s verdict, defence lawyer Ogidigba Mobosaalso told Reuters TV that two Nigerians who had been aboard theship had been charged with wrongfully telling the Russians theyhad permission to enter Nigerian territory with the weapons.

 • Bailey napsal:

  What sort of work do you do? http://xhamster-xxx.in.net/ xhamster Jackson appealed to the FARC to release Sutay when he was in Colombia 10 days ago to attend an international conference of Afro-descendent mayors and government officials, saying it would boost its peace talks with the government.

 • Geraldo napsal:

  We need someone with qualifications http://thumbzilla.fun/ thumb zilla As it is, questions still linger about the quad injury. If A-Rod was so determined to play, and then so convinced the Yankees were using the injury to keep him from playing, why did he ever tell them about it in the first place?

 • Clifton napsal:

  Three years http://beeg-beegporn.in.net/ beeg..com „Revenue growth is especially important,“ said David Joy,chief market strategist at Ameriprise Financial in Boston. „Ifrevenues aren’t increasing, it’s going to be awfully tough forthe bottom line to increase.“

 • Rolando napsal:

  I’d like to order some foreign currency http://sextube.in.net/ sextubes The company, which went public in December, has grownrapidly due to a business model that allows homeowners to leasesolar panels, eliminating the need for a large upfrontinvestment to lower power bills.

 • Heath napsal:

  I’ve been cut off http://xxx-x.in.net/ xxx video Ireland’s Arts Minister, Jimmy Deenihan, praised Heaney for his work as a literary great and as a representative of Ireland. Mr Deenihan said: „He was just a very humble, modest man. He was very accessible,“ he said.

 • Francesco napsal:

  I’m in my first year at university http://xnxxxnxxsex.in.net/ sex videos The most wanted war criminal of all, if he’s still alive, would be Alois Brunner, Adolf Eichmann’s second in command. The man deported at least 128,000 Jews to Nazi camps, then managed to build himself a cushy little life in Syria, where killers can apparently get quite comfortable.

 • Liam napsal:

  Is this a temporary or permanent position? http://fuq.in.net/ fuq com What many people think of as common life events may continue to cause distress for years, he said, and stress reduction techniques like „talking it out“ or seeking professional help might be beneficial.

 • Monte napsal:

  A pension scheme http://beegbeegcom.in.net/ beegxx
  Still, the time lag for these ETFs adding IPO stocks is muchquicker than traditional indexes. It took about 19 months forGoogle to join the S&P 500 index. Companies such Facebook andLinkedIn have yet to join the benchmark index.

 • Emerson napsal:

  I’m training to be an engineer http://iwank.in.net/ wank.tv
  His libido, meanwhile, has just about recovered from the grievous mistake of looking down just as the baby’s head poked out. But all she cares about is the baby. He loves the baby, of course, he does – but he’d also like his wife to pay him a bit of attention. Preferably while horizontal. But she can’t. She’s just too knackered.

 • Efrain napsal:

  I’m not interested in football http://xnxxpornoxnxx.in.net/ xnxx asia „It saddens me to think that this shutdown is affecting those who defend our country as they strive to succeed in entering the civilian world,“ said Sarah Conlon, 31, who heads the Transition Assistance Management program at a base in Italy.

 • Fredrick napsal:

  I really like swimming http://xnxx.in.net/ xnxx.com Some 27 Polish priests have been tried for sex abuse since 2001, but most cases ended in suspended prison term — indicating a general leniency for the church in Poland, where religion is taught in schools and senior church officials attend state ceremonies.

 • Lenard napsal:

  I’d like , please http://beegporn.in.net/ beeg anal It fell into a new recession in 2012 amid lower exportdemand, credit crunch and a fall of domestic spending caused bybudget cuts.($1 = 0.7403 euros) (Reporting by Marja Novak; Editing by Matt Robinson)

 • Xavier napsal:

  I’d like to open a personal account http://xnxx-xnxxjapan.in.net/ porn xnxx Hopes of Letta or another figure being able to govern in thepresent parliament may depend on there being sufficient numbersof rebel lawmakers from Berlusconi’s People of Freedom (PDL)party, which he recently re-named Forza Italia (Go Italy!).

 • Theodore napsal:

  Could I borrow your phone, please? http://porntube.in.net/ porn tubes “Stuff like that’s so sh*tty. I don’t like injustice. We’re living in a time where, whether it’s the Internet or tabloids, being sh*tty has become a sport. We’re just grownup bullies. We literally could not need to have our hearts more open than in these times.”

 • Jamison napsal:

  On another call http://xxx-xxx.in.net/ bokep xxx The teen’s defiantly swishy behavior makes him a target for cocky Bobby (Wallace Smith), who’s a year younger, but made bold by the fact that he’s resolutely straight and that Headmaster Marrow (Chuck Cooper) is his uncle.

 • Eldon napsal:

  Yes, I play the guitar http://xhamsterxxx.in.net/ xhamster To lighten things up at the lingerie store, there was Josh and Leo. Josh, played by Wallace Langham, was Ronnie’s hilarious, and sexually confused, secretary. Langham’s biggest roles since the show have been as Kirby in ‚Little Miss Sunshine‘ and Peter Thiel in ‚The Social Network.‘ He’s also a mainstay on ‚CSI: Crime Scene Investigation‘ as David Hodges.

 • Gonzalo napsal:

  I want to report a http://wallpapers.in.net/ sexy girl wallpaper Before my time, but didn't Thatcher pursue economic policies when she first came to power that were extremely difficult to sell, and would have cost her the election if it wasn't for the Falklands? Did she not do it, at least to some degree, because she thought it was „the right thing to do“?

 • Merlin napsal:

  Three years http://xvideo-xxx.in.net/ xvideos. „The milkweed plants look bad,“ she said. „They’re covered with bugs. It doesn’t look good this year. I believe it’s our weather. Bugs weren’t killed this year and other bugs are on the plants. I have a clover field and it usually has all kinds of butterflies. They get their nectar from cloves. I’m not seeing many.

 • Israel napsal:

  I’d like to tell you about a change of address http://xnxxx.in.net/ xnxx com The report found the meal was prepared with cooking oil that contained monocrotophos, an organophosphorus compound that is used as an agricultural pesticide, Ravindra Kumar, a senior police official, told reporters.

 • Denver napsal:

  A First Class stamp http://xxx-xxxxxxx.in.net/ xxx hamster The company is „examining industrial and commercial developments with different partners, including the financial implications that would result from them,“ PSA said in a statement, without providing details. „None of these projects has reached maturity yet,“ the company said.

 • Adam napsal:

  I’ve just started at http://xnxx1.in.net/ xnxx telugu As a financial sector advocate, Pawlenty advises candidates to „pay attention first and foremost to the bread and butter issues of interest to average Americans, like‘ how is the economy doing?'“

 • Jerrell napsal:

  How do you do? http://xxxxxx.in.net/ xxx free Heathrow Hub’s backers, who also include Mark Bostock, one of the architects of the HS1 rail scheme, have also proposed extending the airport’s two runways and splitting them into four independent ones.

 • Weldon napsal:

  Free medical insurance http://livejasmin.in.net/ jasmine live When restructuring of EBX ends, Batista will be left withbetween $1 billion to $2 billion of assets and $1.7 billion oflong-term debt, sources said. That is only a sliver of hisformer fortune, which last year reached about $35 billion.

 • Cristobal napsal:

  We’re at university together http://porntrex.in.net/ porntrex He said he expected the curbs would be lifted early thisweek, as soon as Fonterra provides Chinese regulators with adetailed explanation of what went wrong. The majority of theaffected products have already been contained, he said, and theproblem will be resolved within two days after all contaminatedproducts have been recalled.

 • Olivia napsal:

  One moment, please http://ghettotube.in.net/ ghettotube.com At the end of a two-day policy board meeting earlier in the day, the central bank left its key policy unchanged and stuck to its optimistic outlook for achieving 2% inflation in two years, reflecting its confidence in the drastic easing program it launched in April to reverse 15 years of falling prices.

 • Caden napsal:

  I’ve only just arrived http://cliphunter.in.net/ pichunter Is she going to Wimbledon or to bed? Victoria Beckham slips into a lacy black dress that looks like it could double as a nighty as she takes in the final men’s singles match between Andy Murray and Novak Djokovic on July 7, 2013.

 • Kareem napsal:

  An envelope http://iwank.in.net/ i wank tv The aperture isn’t that much bigger than competitors and the pixel pitch is actually smaller than the HTC One, for instance. And the sensor, though increased in size, is very tiny when compared to even point-and-shoot cameras.

 • Andrea napsal:

  Could I order a new chequebook, please? http://beeg-beegporn.in.net/ beeg coom I guess the right figured out that, Reid was prepared to use the Nuclear option from now on, and then use it to his advantage, to show how the obstructions really only cared, not for the nation,but for power.

 • Refugio napsal:

  i’m fine good work http://xxxxxxxxxx.in.net/ xxx gonzo Duke put out more than 40 albums in as many years. „It’s a wonderful thing that has happened under the banner of jazz,“ he told USA Today of his career longevity. „In R&B and rock, when you are over a certain age, they say goodbye to you. But in jazz, you just kind of level off and continue to gain respect, so long as you keep your integrity.“

 • Arnulfo napsal:

  What part of do you come from? http://xnxxxnxxsex.in.net/ sex xnxx The dollar has also lost its safe-haven bid since SyrianPresident Bashar al-Assad agreed to give up his nation’schemical weapons, averting a U.S. military strike, though theU.S. has not removed that option.

 • Grady napsal:

  What company are you calling from? http://wwwxxx.in.net/ free porn The Greens want to focus on core issues such as renewable energy and CO2 emissions. They criticized the government over the migrant boat disaster off the Italian island of Lampedusa, saying Germany needs to do more to prevent such tragedies.

 • Bradly napsal:

  Do you need a work permit? http://xxxxxx.in.net/ xxx indonesia Sept 27 (Reuters) – Alibaba Group’s biggest shareholdershave backed a partnership structure that is at the centre of adebate over where the Chinese e-commerce giant may list itsshares in the most highly anticipated Internet IPO sinceFacebook Inc’s $16 billion offer last year.

 • Gayle napsal:

  There’s a three month trial period http://alohatube.in.net/ free porn aloha The result was the best yet in Britain for the 20-year-old singer, the daughter of country singer Billy Ray Cyrus, who scored her first number one hit in the British singles chart in August with „We Can’t Stop“.

 • Makayla napsal:

  Whereabouts are you from? http://livejasmin.in.net/ livejasmin sex U.S. households watched an average of 8.5 hours ofprogramming through VOD in 2012, according to research firmRentrak. In all, viewers watched more than 1 billion hours ofVOD programming, an increase of more than 40 percent.

 • Matthew napsal:

  A staff restaurant http://xxxxx.in.net/ sunny leone xxx Chief Executive Gary Lauer said it would be weeks beforeeHealth’s website could determine customers‘ eligibility forfederal subsidies: the company had received the data it needs todo that from federal officials only in the last few days, toolate to have integrated it into existing IT.

 • Horacio napsal:

  What company are you calling from? http://voyeurweb.in.net/ free voyeur web „If it is considered a separate dwelling and the children own it but granny lives there, then there might not be relief from capital gains tax as it is not the children’s principal private residence,“ she said. Inheritance tax is an important consideration when planning to live with grandparents, especially as there are several anti-avoidance laws that could trip families up unexpectedly.

 • Ashton napsal:

  real beauty page http://xhamsterporn.in.net/ xhams
  Santonio Holmes is coming off major left foot surgery at 29 and second-year receiver Stephen Hill must prove he can stay healthy and catch the ball. At tight end they are rolling the dice on Kellen Winslow, who lasted just one game a year ago. They don’t have one running back who ever has rushed for 1,000 yards.

 • Armando napsal:

  What qualifications have you got? http://xnxx.in.net/ xnxx porn
  „We have 3.5 billion of these notes which we think will be more than ample to meet domestic and international demands,“ said Sonja Danburg, program manager for U.S. currency education at the Fed.

 • Delmar napsal:

  Please wait http://xnxx-xxnxx.in.net/ indian xnxx
  “The Affordable Care Act is the law of the land,” he said. “You don’t shut down a government because you don’t like a law! My constituents didn’t stop paying taxes because they don’t like that the government shut down.

 • Basil napsal:

  Could you ask her to call me? http://xnxxpornhub.in.net/ nxnn Most of those jobs added in August (32,000) were in government, which coincides with schools increasing staffing levels for the new school year. Broken down, 29,800 jobs were added in local education, followed by state government adding 3,100 jobs and federal government hiring 300.

 • Gregory napsal:

  What sort of work do you do? http://xnxx-xnxxhd.in.net/ gay xnxx Under U.S. law, most aid must stop to „any country whose duly elected head of government is deposed by military coup d’etat or decree“ or toppled in „a coup d’etat or decree in which the military plays a decisive role.“

 • Teddy napsal:

  Where do you come from? http://xhamster-live.in.net/ mature xhamster
  „This is one of the busiest areas of Cagayan de Oro…. Somebody left a bomb on a chair at the bistro,“ he told reporters. He declined to speculate on the motive for the bombing, saying an investigation was under way.

 • Vince napsal:

  How do you spell that? http://boobs.pet/ boobs sex „Mindanao has so much to offer, but of course the stupid fighting in Zamboanga is just throwing everything back. Selling Mindanao to investors is so difficult now,“ Henry Schumacher, vice president for external affairs of the European Chamber of Commerce of the Philippines, told Reuters.

 • Garfield napsal:

  Could you ask her to call me? http://xnxxredtube.in.net/ xnxx tamil Alexis served full time in the U.S. Navy Reserve from May 2007 to January 2011, becoming an aviation electrician, and he received the National Defense Service Medal and the Global War on Terrorism Service Medal, a Navy official told Reuters.

 • Royce napsal:

  I’m about to run out of credit http://xnxx-xnxxhd.in.net/ xnxx/ Syria’s southern neighbor Israel, still technically at war with Damascus, said it believed Syrian forces had used chemical weapons and accused the world of turning a blind eye: „The world condemns, the world investigates, the world pays lip service,“ Strategic Affairs Minister Yuval Steinitz said.

 • Juan napsal:

  Wonderfull great site http://pron.in.net/ pron star Horace Mann alum Jon Seiger called his four years at the exclusive school a “perfect storm of childhood sexual abuse.” He said he was targeted by Clark and passed around to other pedophiles on staff. In four years, he said, eight staffers sexually abused him.

 • Refugio napsal:

  I’d like to apply for this job http://xnxx-xxx.in.net/ xnxx desi Henningsgaard’s family learned he had been involved in the crash after they saw the plane’s tail number, his brother, Blair Henningsbard, told the Associated Press. Henningsgaard was reportedly taking his son on an East Coast college tour.

 • Irea napsal:

  I work here http://freeones.in.net/ freeones.com Even a slight dip in the unemployment rate — to 7.3% from 7.4% — concealed bad news. The rate fell only because some 312,000 people gave up on looking for work and left the labor force. They are so far off the charts, they are no longer counted.

 • Alton napsal:

  I’d like to transfer some money to this account http://xnxxpornoxnxx.in.net/ xnnn “We have to acknowledge the elephant in the room, and Cory’s passing,” Morrison, 34, told the audience. “You came here to see a show, and I came here to do a show. This show is in Cory’s honor.”

 • Elliott napsal:

  I’ll text you later http://xvideos-porn.in.net/ sex video Car dashboard CD players are in danger of becoming extinct. JP Power studies show that a declining number of motorists are listening to CDs in cars as use of streaming radio, iPods, smartphones has been growing. Cadillac, Chevrolet, the Jeep Grand Cherokee, and Tesla Model S are among brands that are doing away with CD players on the dashboard. As cars and trucks are redesigned the trend is likely to grow. CD devices are an option in some models to be found in the central armrest or glove compartment, but “in the 2014 Kia Soul and 2013 Chevrolet Spark, you can’t buy a CD player in any trim,” reports cars.com.

 • Maximo napsal:

  This is the job description http://xvideox.in.net/ xvideos The stakes on immigration reform are high, and the debate is volatile, but that’s no reason to forget our most fundamental values. Republicans in the House of Representatives seem ready to scuttle the hard work of the Senate on immigration reform. Maybe a short field trip to celebrate the re opening of Liberty Island would spur them to reconsider.

 • Prince napsal:

  I read a lot http://xvedio.in.net/ xvedio Ms Blank said she is now looking forward to returning to her twice weekly gym classes and being kept busy by her 18 grandchildren and 10 great-grandchildren. „I’m glad to get it over and done with. I’ve been in a lot of pain, and especially leading up to the operation, but I won’t give in to it. It’s much better now,“ she added.

 • Juan napsal:

  Could I have an application form? http://beeg-beeg.in.net/ beeg sex He is among the dozen or so players under investigation by Major League Baseball for alleged links to a now-closed clinic accused in media reports of distributing banned performance-enhancing drugs. Rodriguez has said in the past that he used PEDs from 2001-03 while with Texas but maintained he has not since.

 • Sherman napsal:

  Another year http://xnxxxxnn.in.net/ bokep xnxx Sherilyn Lim is a cage fighter. She pulls her shoulder-length hair into a tight pony tail, takes off her glasses and punches, kicks and grapples her opponent until someone is declared the winner. The cage keeps the protagonists in the ring.

 • Ralph napsal:

  i’m fine good work http://xhamsterxxx.in.net/ xhamster mom The political wrangling has led some investors to believethe U.S. Federal Reserve will have no choice but to leave itsfiscal stimulus measures in place for several more months. Thatcould keep stocks rising through the rest of the year.

 • Wilton napsal:

  I’m on business http://xnxxxxnn.in.net/ xvideo
  How about repairing your comment sections so the impatient folks don’t keep clicking the “Post Comment” button repeatedly to produce multiple copies of the same comment – or at least manually delete the extras.

 • Boyce napsal:

  How much is a Second Class stamp? http://xnxxxxxxxx.in.net/ xnxx
  Bo said that Wang Zhenggang, former director of the urban and rural planning bureau in Dalian, where Bo once served as mayor, told him in 2002 that he suggested to Bo the money be used by Bo’s wife and son, who was studying overseas.

 • Garret napsal:

  I love this site http://zorras.in.net/ zorras.com The opposition leaders hailed their inclusion as a sign that Putin may be open to dialogue after months of repressive tactics, but said it may also reflect divisions between relative liberals and hawks in Putin’s inner circle.

 • Erwin napsal:

  We’re at university together http://xvideosxvideos.in.net/ www xvideos com new 1 The International team’s fleeting hopes ended when Woods, despite suffering back spasms again in the final hour of his match, didn’t make a birdie on the back nine and still won. Sterne helped him by hitting his tee shot off the corporate tents behind the 16th green and making bogey.

 • Kenton napsal:

  I’m originally from Dublin but now live in Edinburgh http://xnxxxnxxhd.in.net/ filme xxx The designer bought a neglected three-story, Mediterranean-style home, originally built in 1930 by Standard Oil heir Alden Freeman, and a dilapidated hotel next door in 1992 and spent $33 million on renovations. The 23,000-square-foot mansion has 10 bedrooms, 11 bathrooms and an open-air courtyard.

 • Alexandra napsal:

  I’m only getting an answering machine http://porntube.in.net/ pornktube.com Complicating the matter, not all U.S. sanctions are tied tothe nuclear issue. Some also deal with Iran’s human rightsrecord and sponsorship of militant groups such as Hezbollah. (Reporting by Timothy Gardner and Patricia Zengerle; Editing byAlistair Bell and Jackie Frank)

 • Morton napsal:

  I went to http://petardas.in.net/ petardas com Yemeni troops have stepped up security across Sanaa, with multiple checkpoints set up and tanks and other military vehicles guarding vital institutions. The army has surrounded foreign installations, government offices and the airport with tanks and troops in the capital, as well as the strategic Bab al-Mandeb straits at the entrance to the Red Sea in the southern Arabian Peninsula.

 • Jocelyn napsal:

  How do I get an outside line? http://beeg.in.net/ http //beeg.com/ In late 2010, Wikileaks cables outed then Australian sports minister Mark Arbib as a regular source of information for U.S. diplomats. Danby’s name was also mentioned. One cable also described current Prime Minister Kevin Rudd, then the foreign minister, as a „mistake-prone control freak“.

 • Jules napsal:

  I’m on work experience http://beeg-com.in.net/ beeq.com “We have also concluded that no further action should be taken against five other individuals suspected of taking part in the death of PC Blakelock, as there is insufficient evidence to warrant a prosecution.”

 • Lamont napsal:

  I’m sorry, I’m not interested http://xhamster-live.in.net/ xhamster milf Several former executives of Bankia, including Rodrigo Rato, himself a former boss of the IMF and who was ousted as chief executive shortly before the bank requested a state bailout in May 2012, have been placed under formal investigation for fraud, price-fixing or falsifying accounts.

 • Marcelino napsal:

  Could you tell me my balance, please? http://ghettotube.in.net/ ghettotube.com Paladino has said that if the Republicans can’t recruit a candidate suitable to his liking to challenge Democrat Cuomo, he might run as a Conservative, with the hopes of getting enough votes to catapult the small but influential party above the moribund GOP as the state’s second largest party.

 • Desmond napsal:

  This is the job description http://beeg-beegporn.in.net/ beegs Engineers have dismissed as “remote” the possibility that the Concordia might break apart and no longer be sound enough to be towed to the mainland to be turned into scrap. Should the Concordia break apart during the rotation, or spew out toxic materials, absorbent barriers were set in place to catch any leaks.

 • Jordon napsal:

  I can’t hear you very well http://levitra-20.in.net/ online levitra Mothers with postpartum psychosis lose contact with reality. Symptoms can be fluctuating and variable in type and intensity. They may look well at one moment and floridly psychotic in the next. With poor insight into their psychotic process, they are unwilling to reveal their symptoms, bizarre behavior and cognitive disorganization.

 • Elvin napsal:

  I’m unemployed http://levitra-20-mg.in.net/ vardenafil Conditional trading begins in Royal Mail shares this morning. That's a sort of unofficial trading between people who are pretty sure that they will own shares. The full trading kicks off on Tuesday, but we should get an idea of the price this morning. Yesterday, the shares were priced at £3.30 each, individual investors who had applied for less than £10,000 of shares were allocated £750 worth, and those who had asked for £10,000 received nothing.

 • Bradly napsal:

  I’ve been made redundant http://levitra-coupon.in.net/ buy levitra online The group focused their attention on the mammal’s ability to manufacture proteins. Proteins are an integral part of cellular function, and are produced from the genetic blueprints within the cell’s DNA, located in the nucleus.

 • Jane napsal:

  Nice to meet you http://genericlevitraonline.in.net/ levitra generic Yamaha Motors, a long-time chip mounter supplier to the autos industry, has noted increased competition from rivals that have until now been more focused on smartphones. Its response has been to seek business at Chinese smartphone foundries which are buying fewer of Panasonic’s high-speed mounters by offering to automate work, such as fitting connectors, that is still done by hand.

 • Franklyn napsal:

  What university do you go to? http://generic-levitra-online.in.net/ levitra 20mg When Mao did it, he said, this is how we do it: We are not going to invade India, we will not destroy India. We are just going to follow the proper techniques of Sun Tzu: You don’t use force to crush the enemy, you use it to intimidate and nudge them back to the negotiating table. But it had the opposite effect, so that today the border dispute is still not resolved.

 • Nathan napsal:

  Will I get paid for overtime? http://levitra-levitra.in.net/ levitra generic „At the end of the day, a lot of these Democrats are going to be with the president,“ a House Democratic aide told Politico, „because the choice is to vote against [the Syria intervention] and turn the president into a lame duck and destroy his credibility, or swallow it and vote for something that you’re not wild about. When you’re faced with that kind of decision, most of these fence-sitters are going to come aboard.“

 • Janni napsal:

  An accountancy practice http://levitra.in.net/ levitra coupon A committee of cardinals took the decision to look into the books and activities of the Administration of the Patrimony of the Apostolic See (APSA) as the Vatican tries to clean up the image of its bank, the focus of scandals for decades.

 • Russel napsal:

  I’m sorry, I’m not interested http://buy-levitra-online.in.net/ levitra generic Joe Montana and Bill Walsh are the top quarterback-coach combination in NFL history. Brady and Belichick are No. 2. Even though Montana, Johnny Unitas, Peyton Manning, Joe Namath and Brett Favre didn’t get the opportunity to finish their careers where they started, Brady seems a certainty never to put on another uniform.

 • Darren napsal:

  Do you like it here? http://levitra-20mg.in.net/ levitra 20mg You have things like the northward migration of black Americans – about one-third of black Americans moved from the rural South to the urban North in just one generation, 1940-65. That reshaped the northern cities. Black voters became an important force in our politics, which they really weren’t when they were not allowed to vote in most of the southern states. It had some negative effects – we had urban riots and so forth – but also a lot of achievement.

 • Rickey napsal:

  No, I’m not particularly sporty http://generic-levitra-online.in.net/ generic vardenafil Things are heating up in Kashmir, on the Indian and Pakistan sides respectively. Many activists around the world are showing up in solidarity with the fight for gay rights in Russia. And anti-govenrment protests are going strong on their 60th day, which is today.

 • Jonas napsal:

  Where do you study? http://buy-levitra.in.net/ vardenafil The tracks were discovered by a team from the university’s Museum of the North in Fairbanks after a 500-mile boat trip, the university said last week. Earth Sciences Curator Pat Druckenmiller said the tracks were left by a diverse group of dinosaurs, both carnivores and herbivores.

 • Greenwood napsal:

  I came here to study http://buylevitra.in.net/ generic vardenafil BRUSSELS, July 16 (Reuters) – China is pushing hard for onlylimited restrictions on its solar panel exports to the EuropeanUnion, complicating talks aimed at avoiding hefty tariffs onChinese firms and a possible trade war, a document obtained byReuters showed on Tuesday.

 • Randal napsal:

  Best Site good looking http://xnxx.in.net/ xnxx hindi Arias, 33, claimed that she killed Alexander in self-defense. She is now being held in Maricopa County jail awaiting the sentencing phase of her trial. If a second jury is seated for a new sentencing phase, both the prosecution and defense will spend weeks presenting evidence to catch the jury up on the five-month long murder trial. The second jury could sentence Arias to death.

 • Giuseppe napsal:

  The line’s engaged http://levitracoupon.in.net/ levitra coupon Advocates say much of the homophobia is fueled by a nearly 150-year-old anti-sodomy law that bans anal sex as well as by dancehall reggae performers who flaunt anti-gay themes. The island’s main gay rights group estimated that two homosexual men were killed for their sexual orientation last year, and 36 were the victims of mob violence.

 • Gregorio napsal:

  A packet of envelopes http://levitra-levitra.in.net/ levitra 20 mg For instance, you’re presenting an idea and your colleague John isn’t quite on board yet. Instead of simply saying it won’t work, John can say, „I love your idea of contacting local diners to see if they want to donate food to our philanthropy, but I wonder if Starbucks or Dunkin‘ Donuts might want to donate coffee to our volunteers, too?“ By choosing this response, John acknowledges your idea and adds to the possibilities. Better yet, he looks good for making you look good. Win-win.

 • Domenic napsal:

  A few months http://generic-vardenafil.in.net/ buy levitra Methylprednisolone injections significantly reduce pain and improve function in carpal tunnel syndrome (CTS) in the short term, but only slightly reduce the rate of surgery after one year. CTS is a common condition in which there is excessive pressure on the nerve in the wrist that allows feeling and movement to parts of the hand. Patients are initially treated with wrist splinting, but many go on to have surgery. While surgery often produces good outcomes, recovery can last several weeks and includes lost work time. Thus, finding an effective nonsurgical treatment is desirable. The majority of hand surgeons report using steroid injections to alleviate CTS symptoms and prevent surgery, but evidence of long-term benefit is lacking. Researchers sought to determine the efficacy of local methylprednisolone injections in CTS. Three groups of 37 patients each who had CTS but no previous steroid injections were randomly assigned to receive either 80 mg of methylprednisolone, 40 mg of methylprednisolone, or placebo. At 10 weeks, patients in the 80 mg group reported the most improvement in CTS symptom severity scores. At one year, patients who received 80 mg of methylprednisolone had a lower likelihood of having surgery than those receiving 40 mg or placebo. However, three out of four patients in the trial had surgery within one year. Time from injection to surgery was longer for the 80 mg group than 40 mg or placebo.

 • Emanuel napsal:

  What’s the last date I can post this to to arrive in time for Christmas? http://xvideosxxx.in.net/ xvideos.con If Chinese production and inflation data on Friday furthersuggest stabilisation in the world’s second-largest economyafter a slowdown that has run for more than two years,risk-seeking investors would be more confident about switchingout of dollar.

 • Cortez napsal:

  this post is fantastic http://levitra-20mg.in.net/ levitra generic Although the disputes remain unresolved, the Greek government gives strong backing to Turkey's EU bid. It sees dividends to be gained from the increased regional stability that it believes membership would bring.

 • Jackie napsal:

  Wonderfull great site http://levitra20.in.net/ levitra At the same time, the Midwest grid operator was experiencing its own computer problems. The two together were essentially flying blind, and did not detect the shutdown of several power lines that had been hit by wayward trees.

 • Colton napsal:

  We need someone with qualifications http://xnxx-videoxnxx.in.net/ xvideos To study the problem, Dr. Rebecca Amariglio, a neurologistat Brigham and Women’s Hospital in Boston, took a sample of 189clinically normal adults over age 65 and asked them questionsabout their memories.

 • Lesley napsal:

  This is your employment contract http://beeg-xxx.in.net/ beeg teen (HealthDay)—Not all patients with low back pain (LBP) seek medical care, with female sex, LBP frequency, limitations in activities of daily living, and fear-avoidance beliefs contributing to increased odds …

 • Roderick napsal:

  Just over two years http://xhamster.in.net/ xhamster com „If on the contrary the figures are strong, it would raise speculation that the Fed could begin tapering its bond-buying program at its September meeting,“ he said. This would put upward pressure on the dollar and U.S. Treasury yields, he added.

 • Cyrus napsal:

  Get a job http://levitra-levitra.in.net/ online levitra “Turner hits righties, Josh Satin hits righties,” Collins said. “I am not that worried about it. “We’re gonna sustain it for a little bit. Mejia’s gonna pitch again. We’ll get through that, and after that, we’ll see where we are.”

 • Jasper napsal:

  My battery’s about to run out http://tube8.in.net/ tube 8 So it should come as no surprise that World Peace is part of something called the “Metta World Peace Presents, ‘I Wanna Be Heard’ Comedy Tour, Hosted by Ron Artest.” (Yes, somehow Metta World Peace AND Ron Artest are appearing. We are pretty sure only one of them is suiting up for the Knicks.)

 • Brock napsal:

  I’d like to apply for this job http://onlinelevitra.in.net/ generic levitra online De la Rionda also picked out other inconsistencies in Zimmerman’s statements, noting that he frequently used „police jargon.“ He called Zimmerman a liar who exaggerated the fight with Trayvon to justify shooting the teen.

 • Bella napsal:

  History http://xnxxxxxxxx.in.net/ xxx movies Erin was swirling 65 miles (100 km) west-southwest of Bravain the Cape Verde Islands, and packing maximum sustained windsof 40 miles per hour (65 kph), the Miami-based NHC said. (Reporting by Ratul Ray Chaudhuri in Bangalore; Editing byGerald E. McCormick)

 • Patricia napsal:

  Best Site good looking http://xxx-xxx.in.net/ xxx Nevertheless, even Vodafone Germany – which holds about 33 percent market share – dropped a 10 euro 4G surcharge on its high-end contracts when it overhauled its pricing last October. However, it cut 3G prices at the same time so the superfast service remains dearer.

 • Alejandro napsal:

  I have my own business http://vardenafil.in.net/ buy levitra online Like the broader Syrian conflict, the issue of chemicalweapons has divided world powers. Washington said in June itbelieved Assad’s forces have used them on a small scale, whilein July Moscow said rebels fired sarin gas near Aleppo in March.

 • Harlan napsal:

  How many would you like? http://online-levitra.in.net/ generic vardenafil He also believes the emergence of young pitchers such as Matt Harvey, who still is facing a decision on Tommy John surgery, Zack Wheeler and others on the way will make Flushing an attractive landing spot for potential free agents.

 • Norris napsal:

  International directory enquiries http://genericlevitraonline.in.net/ buy levitra Became the first northern hemisphere side to win the Junior World Cup, beating Wales 23-15 in France last month. New Zealand were beaten in the semi-final. England had a succession of near misses, notably losing to New Zealand in the 2011 final in Italy, with a side including Owen Farrell, Mako Vunipola and Joe Launchbury.

 • Demetrius napsal:

  Have you got any ? http://buylevitra.in.net/ levitra coupon Oct 23 (Reuters) – Samsung Electronics Co Ltd moved to tighten its grip on vital electronics parts supplies asit looks to stay ahead of rival Apple Inc with newproducts in a fast changing technology industry.

 • Lenny napsal:

  What’s the interest rate on this account? http://xxx-xxxx.in.net/ xxx Mistresses have become the ultimate symbol of corruption in China. According to a government report in 2007, an astonishing 90% of top officials brought down by corruption scandals had kept a mistress – and in many cases they had more than one.

 • Shawn napsal:

  What’s the last date I can post this to to arrive in time for Christmas? http://xxx-x.in.net/ xxx video hindi But Orkney Islander Mr Corrigall, 23, who hopes to break in the GB rowing squad before the 2016 Rio Olympics, was cleared of the assault at Mayfair’s Mahiki at Hammersmith Magistrates’ Court, west London.

 • Fidel napsal:

  I’d like to withdraw $100, please http://buy-levitra.in.net/ vardenafil The force said: „Detectives from the Specialist Organised & Economic Crime Command have taken responsibility for the investigations into a number of allegations recently made to the MPS relating to allegations of malicious communication made on the social networking site Twitter.

 • Rodrigo napsal:

  Are you a student? http://xnxx-pornxnxx.in.net/ xnxx indian „We were trying to be patient the first time around, try to get him to throw his fastball, but he was pretty darn good the first couple innings,“ Gonzalez said. „Then I think the second time around the lineup we had a better look at him. But that young man is going to be successful.“

 • Antonia napsal:

  Looking for work http://genericvardenafil.in.net/ generic levitra „The pilots indicated that they were working with aircraft control,“ she said. „We don’t know what the pilots were thinking but I can tell you that in previous accidents there have been crews that don’t evacuate. They wait for other crews to come,“ she said.

 • Kimberly napsal:

  Where do you live? http://xhamster-live.in.net/ xhamster free I can’t imagine having to negotiate with American hating pyschopaths in the Democratic party everyday. Here is a tip, it doesn’t work, stop trying to negotiate with maniacs. Stand your ground until you get what you want the American people are with you, the American haters are with them.

 • Isiah napsal:

  Yes, I play the guitar http://levitracoupon.in.net/ levitra generic Scenarios such as these seem far-fetched, but technology moves at a faster rate than ever before. For now, however, as IEEE’s Curran points out, the concerns about technology such as Google Glass are more straightforward and prosaic.

 • Tyree napsal:

  Could you tell me my balance, please? http://voyeurweb.in.net/ voyuerweb.com Ahmed discusses philosophy of life from the Tao Te Ching, a 6th century BC Chinese text, and is a fan of comedian Jerry Seinfield, rapper Eminem and Islam. He makes no specific references to political or religious extremism.

 • Ramon napsal:

  Would you like a receipt? http://xnxx.in.net/ xnxx desi Libor’s upcoming move to the NYSE Euronext has prompted open speculation about whether the Libor acronym would be altered. The awkward-looking „NYibor“ has been suggested, though NYSE Euronext declined to comment about any name changes.

 • Samual napsal:

  I’m from England http://levitra.in.net/ levitra 20mg When it’s not engaged in propulsion, the electric motor can switch to generator mode and recharge its batteries by creating resistance at the rear wheels as the fronts pull the car along. It’s a relatively simple alternative to the complex powertrains used in most production hybrids.

 • Anderson napsal:

  What sort of music do you like? http://xxx-xxxxxxx.in.net/ xxx Maersk, on the other hand, has a 30 percent stake in SyedMokhtar’s Port of Tanjung Pelepas (PTP) on the southern tip ofMalaysia and MSC jointly controls a terminal further down inSingapore with the island-state’s sole port operator.

 • Felton napsal:

  I’ll call back later http://online-levitra.in.net/ generic vardenafil Chris Viehbacher told an investor conference the group had the resources to do „opportunistic“ share buybacks, as well as making bolt-on acquisitions and potentially increasing its stake in U.S. biotech firm Regeneron Pharmaceuticals.

 • Jamal napsal:

  On another call http://txxx.in.net/ txxxx Now mark this, the collar is HUGE this season and has taken on an entire life of its own outside of its beginnings on the simple men's shirt and another designer who has worked the trend well is Hedi Slimane of St Laurent with a hybrid of the Seventies pussy bow.

 • Dro4er napsal:

  I never went to university http://redtube.in.net/ milf redtube Onyx made more information available this week to Amgen and other parties involved in the sale process, and is now waiting for a firm offer, the people said on Wednesday. Discussions could still fall apart and there is no guarantee a deal will happen, they cautioned.

 • Ernesto napsal:

  Languages http://buylevitra.in.net/ vardenafil
  ELR is capable of a total driving range in excess of 300 miles. Using only the energy stored in the battery, ELR’s initial range is about 35 highway miles, or 82 MPGe, of electric driving, depending on terrain, driving techniques and ambient temperature. Official EPA estimates are not yet available.

 • Bradley napsal:

  I’d like to send this letter by http://xnxx-xxn.in.net/ xnxx It’s that divergent focus that analysts say may be hurting Air Products. Were Ackman to advise Air Products to sell certain businesses, he is likely to advise divesting all but core industrial gas properties, some analysts expect.

 • Clyde napsal:

  How many would you like? http://vardenafil.in.net/ levitra online “You can have positive brainwashing,” says Rob Gilbert, a professor of sports psychology at Montclair State. “The best examples of how it works are the 12-step groups, the serenity prayer and even advertising. The most effective inspirational phrase of all might have been Nike’s, ‘Just do it.’

 • Lauren napsal:

  Do you have any exams coming up? http://zorras.in.net/ muyzorra “I put a bit of myself in the character of Supermakh, and also a bit of the average Egyptian who would like to do something but is not always able to help out,” Makhlouf, the creator of Supermakh, told France 24. “It’s a superhero who succeeds, but not every time…”

 • Nathaniel napsal:

  What do you do for a living? http://pron.in.net/ porno As for the propaganda and hypocrisy that America is a free country . Then why did we invade sovereign states who did not invade the USA. States like Iraq, Afghanistan, Vietnam , N.Korea and kill hundreds of thousands of their people. Why do we violate Pakistan’s air space with drones that kill entire families in their homes.

 • Ulysses napsal:

  Where’s the nearest cash machine? http://nudevista.in.net/ nude vista The newspaper denied Johnson’s firing had anything to do with the content of his editorial. They said the headline was „not the original headline approved for publication“ and that Johnson „violated the normal editing process“ by changing it. 

 • Kraig napsal:

  We’re at university together http://silverdaddies.fun/ silverdaddies videos A young Somali-American man convicted of plotting to bomb a 2010 Christmas tree-lighting ceremony in Portland’s town square has written an apology letter in advance of his sentencing and says he renounces his former beliefs.

 • Norberto napsal:

  Can you put it on the scales, please? http://xnxxx.in.net/ wwwxnxx Newton has benefited from the diverse but consistently strong contributions of our graduate and undergraduate (paid) interns this summer, whose subjects range from Spanish to social anthropology, with a huge variety in between (including economics).

 • Percy napsal:

  A few months http://levitra20mg.in.net/ levitra generic But the musical performances will be spread over the city in venues as diverse as Central Park’s Summerstage, El Museo del Barrio, Brooklyn’s Prospect Park, Crotona Park in the Bronx and Harlem’s La Casa Azul Bookstore.

 • Barrett napsal:

  Will I get paid for overtime? http://genericvardenafil.in.net/ online levitra “They talk about the Eagles being fast or whatever, but if anybody is faster than New England, I sure haven’t seen it and I’ve been around football a long time,” Rex Ryan said. “They definitely challenge you with their tempo, and he runs several different tempos. He can go super fast, he can go just fast or he can slow it down a little.”

 • Gordon napsal:

  I’m doing a masters in law http://porntrex.in.net/ bbw porntrex The fast-paced army-backed „road map“ to full civilian rulecalls for a new constitution to be hammered out within weeks andput to a referendum, followed by parliamentary elections inabout six months and a presidential vote soon after.

 • Rigoberto napsal:

  Not in at the moment http://xnxxxnxxjapan.in.net/ vidio xnxx A member of the militant group who gave his name as Sheik Abu Mohammed told the AP that Hammami was killed in an ambush along with two other fighters, including a Briton of Somali descent. Mohammed said his associates were responsible for the bloodshed.

 • Bruce napsal:

  Stolen credit card http://xhamsterxhamster.in.net/ xhamsterlive An MoD spokesman said: „A ban was introduced to our newest telephone network, but due to a technical error with an environmental monitoring system there has been some inadvertent spending on the speaking clock which has now been stopped.

 • Michelle napsal:

  How many more years do you have to go? http://xnxx.zone/ telugu xnxx „Most patients think, ‚I should see the doctor on Monday so I’m good for the week,'“ he said. „As much as we have a lot of new patients on Mondays, we also have a lot of last-minute cancellations. They decide work is too busy and they can’t make it.“

 • Owen napsal:

  Do you like it here? http://nudevista.in.net/ nude vista.com “I did think that the effort was good,” Coughlin said. “I thought they came and they wanted it. They sustained it, pretty much the whole ballgame, I think. With that, it was an improvement over last week.”

 • Gustavo napsal:

  Could you give me some smaller notes? http://beeg-xxx.in.net/ beegcom The 6-foot-1, 230-pound linebacker was driving from South Carolina to Tennessee for Titans training camp when he saw the smoking Chevrolet SUV on the road late Tuesday afternoon. He told TigerNet.com that he got the driver’s attention by honking his horn at her and after she pulled over, he and another good Samaritan got the woman, three kids and a dog out of the car before it became completely engulfed in flames.

 • Katherine napsal:

  About a year http://rockettube.fun/ rockettube Automatic Renewal Program: Your subscription will continue without interruption for as long as you wish, unless you instruct us otherwise. Your subscription will automatically renew at the end of the term unless you authorize cancellation. Each year, you’ll receive a notice and you authorize that your credit/debit card will be charged the annual subscription rate(s). You may cancel at any time during your subscription and receive a full refund on all unsent issues. If your credit/debit card or other billing method can not be charged, we will bill you directly instead.

 • Ronny napsal:

  I sing in a choir http://xnxxxnxxjapan.in.net/ xnxx tv The Facebook group set up for Mars One applications, Aspiring Martians Group, has organized Saturday’s meeting. Following an opening address, Zubrin will speak to the group by way of Skype. He’ll be followed up by a guest speaker and then a screening of the film „One Way Astronaut“, an independent documentary about Mars One applicants. Five applicants will then make presentations. Landsdorp will conclude the event with a talk.

 • Raymon napsal:

  Could I have an application form? http://xnxx-xxnxx.in.net/ xnxx Even outside Armageddon or major oil supply disruptions, Iran and its Revolutionary Guard, which is known to act independent of political control, could still stir up the kind of trouble that widens Syria’s civil war.

 • Harold napsal:

  I’d like to apply for this job http://xnxxxxxxxx.in.net/ xxx hamster HTC has often disappointed with its earnings over the lastseveral quarters. Second-quarter net profit came in at justT$1.25 billion, far below forecasts and following a record lowin the first three months of the year when a shortage of cameracomponents set back the launch of the HTC One.

 • Earle napsal:

  I came here to study http://silverdaddies.fun/ silverdaddies The son of an Iowa psychology professor, Rizvi has networked with rich and powerful people including Queen Noor of Jordan and Google Inc’s Larry Page and Eric Schmidt, devising financing schemes that leveraged his access to deep-pocketed investors, according to people who know Rizvi.

 • Willian napsal:

  Who do you work for? http://xvideo-xvideos.in.net/ wwwxvideos.com When Johnson ultimately decides his head coach’s fate, he shouldn’t lose sight of the fact that Smith frankly doesn’t have to be anywhere close to the caliber of Brady, Manning, Drew Brees or Aaron Rodgers for the Jets to reach the Promised Land if Ryan is in charge.

 • Donovan napsal:

  Jonny was here http://xnxxredtube.in.net/ xnxx videos A memo from Lenovo’s Senior Vice President of Human Resources, Gina Qiao, says that Yuanqing believes “he has the responsibility as an owner of the company, and the opportunity as our leader, to ensure all of our employees understand the impact they have on building Lenovo.” That is why he has “personally funded” the additional payment that roughly 10,000 workers will receive. The payments will be made to Lenovo employees in 20 countries, 85 percent of the recipients are in China. The company employs some 35,000 people around the globe. Sets a good precedent, doesn’t it?

 • Toney napsal:

  We need someone with experience http://levitracoupon.in.net/ levitra 20 “I think Bilal Powell has had just an excellent first quarter of the season. I will tell you, Bilal Powell has done a heck of a job so far up to date,” Mornhinweg said. “Not only running the football. He’s done a heck of a job in the protection, he’s a very well-rounded back.”

 • Gaylord napsal:

  Have you got any ? http://ampland.fun/ ampland.com An Indian army officer in Kashmir said the raid in January in which two soldiers were killed was carried out by Pakistan’s Border Action Team. The unit includes members of Pakistan’s commando Special Services Group and irregular forces like Lashkar-e-Taiba, a Pakistan-based militant group.

 • Dudley napsal:

  A book of First Class stamps http://pornhub.in.net/ pron hub
  Nokia has provided numerous colour choices for its products in the past, pioneering the third-party cover market with its early featurephones. They had removable plastic front and back covers, that could be replaced for very little cash. Its bright, primary colour scheme for the Lumia family are also reminiscent of those chosen by Apple for the iPhone 5C, as well as sharing the same polycarbonate plastic material.

 • Lyman napsal:

  How much notice do you have to give? http://xnxx-sexxnxx.in.net/ sex video That a powerful volcano erupted somewhere in the world, sometime in the Middle Ages, is written in polar ice cores in the form of layers of sulfate deposits and tiny shards of volcanic glass. These cores suggest that the amount of sulfur the mystery volcano sent into the stratosphere put it firmly among the ranks of the strongest climate-perturbing eruptions of the current geological epoch, the Holocene, a period that stretches from 10,000 years ago to the present. A haze of stratospheric sulfur cools climate by reflecting solar energy back into space.

 • Houston napsal:

  Who’s calling? http://livejasmin.in.net/ livejasmine Yet, Stephen Fitzpatrick, the founder of Ovo Energy, said that he had not seen any rises in wholesale prices recently. The company, one of the smallest energy suppliers in the UK, put up prices earlier in the year.

 • Rosendo napsal:

  Go travelling http://thumbzilla.fun/ thumbzila The size and scope of property losses remain unquantified,with county assessment teams unlikely to begin preliminaryevaluations of the damage at least until early next week, oncewater has receded, said Micki Frost, spokeswoman for theColorado Office of Emergency Management. (Editing by Tim Gaynor and Alison Williams)

 • Tomas napsal:

  Is this a temporary or permanent position? http://xnxx.in.net/ xnxx hd BlackBerry has already accepted a tentative $4.7 billiongo-private deal orchestrated by its largest shareholder, but isalso assessing other options including interest from itsfounders. Here are important milestones in the history of thecompany formerly known as Research In Motion:February 1985 – Mike Lazaridis and Douglas Fregin co-foundResearch In Motion in Waterloo, Ontario, the Canadian universitycity where Lazaridis studied.1989 – RIM develops a network gateway called RIMGate, precursorto its BlackBerry Enterprise Server.1992 – Jim Balsillie joins RIM as co-CEO, mortgaging his houseand investing $250,000.1994 – RIM launches a handheld point-of-sale card reader, whichverifies debit and credit transactions directly to a bank.1995 – RIM builds its own radio modem for wireless email.1997 – RIM lists on the Toronto Stock Exchange, raising morethan $115 million.1999 – RIM launches BlackBerry email service, first wirelessdevice to synch with corporate email systems. Lists on theNasdaq.

 • Timmy napsal:

  Do you know each other? http://cliphunter.in.net/ pornclips After more than a year alone on the surface of Mars, you would expect the Curiosity rover to be fairly adept at negotiating the landscape and deciding the best or safest route to take to chosen locations. Up until now, however, the engineering resource has needed to rely on the judgment of its operators back in Mission Control, especially when negotiating tricky patches of Martian terrain.

 • Clifton napsal:

  I’d like , please http://xnxxxxxx.in.net/ vina garut xnxx Since the army ousted President Mohamed Mursi last week, theUnited Arab Emirates, Saudi Arabia and Kuwait have promised $12billion in cash, loans and fuel, which economists say buys Cairoseveral months to fix its finances.

 • Devon napsal:

  Who’s calling? http://xvideoxvideos.in.net/ porn „Getty is still a business-to-business company and the majorcustomers of Getty are the Madison Avenue advertising agencies.If someone is going to be doing things for WPP Plc andOmnicom Group Inc that are looking for exclusivephotographs, Getty is one of those players,“ said Moody’sInvestors Service Inc senior analyst Carl Salas.

 • Freelife napsal:

  We’re at university together http://fuq.in.net/ m fuq Last year, the prices of commodities such as cereals andsugar fell back from their 2011 peaks, ensuring that publicsubsidies accounted for a higher relative share of farm incomesdespite remaining stable in absolute terms in many countries.

 • Lyman napsal:

  We used to work together http://genericlevitra.in.net/ generic levitra online A boyish Michael Atherton, himself less than a year into international cricket, bowls Tendulkar some friendly leg-spinners. Atherton, after collecting over 100 Test caps, is now 12 years into his second career as a journalist and broadcaster. David Gower looks on wryly from the slip cordon.

 • Jonas napsal:

  What company are you calling from? http://porntube.in.net/ pronktube The largest Atlantic hurricane ever recorded, Sandy smashed ashore near Atlantic City, N.J., on Oct. 29. As Jersey Shore boardwalks collapsed and New York City subway tunnels flooded, 117 people died, most often from drowning, in the $65 billion U.S. disaster.

 • Kenneth napsal:

  Excellent work, Nice Design http://xnxxxnnx.in.net/ xnxx mom “We’re trying to pay our bills and our rent,” Jones says. “Some of us are married and have kids while others don’t. But we’re all family oriented and it’s hard because we’re gone a lot.“

 • Louis napsal:

  I work with computers http://xvideox.in.net/ www xvideos com new 1 „Whilst residing in the UK he made religious statues at our monastery in Scotland and our London centre. He left very happy and there was no question of any economic dispute,“ Lama Yeshe Rinpoche, the abbotts brother said. „According to an official microblog post by the Chengdu police force, the three suspects confronted my brother and the other two victims, with knives, at his home in Chengdu in what is being described as an “economic dispute”.

 • Claud napsal:

  How many are there in a book? http://xnxxxxnxx.in.net/ xnxx LONDON, Oct 8 (Reuters) – BG Group Plc is close to adeal or deals that would reduce its 100 percent holdings in agroup of six exploration licence blocks off Brazil’s coast, thecompany said on Tuesday, a signal it aims to push ahead promptlywith drilling there.

 • Anna napsal:

  On another call http://xhamstercom.in.net/ xham “The test will be meaningful, transparent and verifiable actions, which can also bring relief from the comprehensive international sanctions that are currently in place.” Before the two presidents spoke, Iran also had held a “very constructive” round of talks with the International Atomic Energy Authority (IAEA) in Vienna as part of the ongoing negotiations with Iran, according to Herman Nackaerts, the IAEA deputy director general.

 • Rashad napsal:

  What’s the interest rate on this account? http://xnxxxnxxcom.in.net/ xxx tube On the demand side, there is of course the Fed taper. Frontier markets have been riding high on the back of the Fed’s $85 billion-a-month asset purchases but the end of this may leave investors being a lot more choosy when it comes to buying frontier debt.

 • Pasquale napsal:

  Accountant supermarket manager http://xnxxxxnn.in.net/ xvideo
  The United States, Germany and the Netherlands each sent twoPatriot batteries and up to 400 soldiers to operate them tosoutheastern Turkey early this year after Ankara asked NATO forhelp with air defences against possible missile attacks fromSyria.

 • Kyle napsal:

  very best job http://xnxx-xnxxcom.in.net/ xnxx bokep Rob Rowe, a lawyer with the American Bankers Association’s Center for Legal and Regulatory Compliance, said that while some of ABA’s members would like to provide services to marijuana dispensaries, they cannot due to the risk of a federal prosecution.

 • Fabian napsal:

  Could I take your name and number, please? http://xvideos.doctor/ x videos.com After insisting that the House pursue „regular order“ on budget legislation, House Speaker John Boehner on Thursday publicly acknowledged for the first time that the 12 spending bills would not be passed by September 30 and said a short-term funding extension „would probably be in the nation’s interest.“

 • Shawn napsal:

  I’ll put him on http://xnxx-xnxxjapan.in.net/ xnxx hindi There is little sign of softening among Syrians, however, oramong rival backers in the Middle East, where the conflict ispart of a broader regional confrontation with sectarian elementsbetween Shi’ite Iran and Sunni Muslim Arab leaders.

 • Emily napsal:

  Have you got any ? http://beeg-com.in.net/ beeg..com Bush, who was hospitalized for about two months in late 2012 and early 2013, was rolled onto the podium to sustained applause from former aides, friends, lawmakers, volunteers and representatives of the business community.

 • Samual napsal:

  I love this site http://xnxxxnxxsex.in.net/ xnxx india The dispute hangs on whether the stagehands – mostly prop-makers, carpenters and electricians – should have a role in a new educational wing that the Carnegie Hall Corp plans to open above the hall next year.

 • Numbers napsal:

  Who’s calling? http://levitra-20-mg.in.net/ buy levitra online LeAnn Rimes is taking a break from the spotlight. The singer checked into an unnamed in-patient facility one day after her 30th birthday on Aug. 29, 2012 to seek help for anxiety and stress, People magazine reports. „This is just a time for me to emotionally check out for a second and take care of myself and come back in 30 days as the best 30-year-old woman I can be,“ she said.

 • Lucas napsal:

  I’ve been made redundant http://genericlevitra.in.net/ levitra 20 Spitzer’s former communications director testified about one order the governor allegedly gave regarding Bruno: “He said f— him, he’s a piece of s—, shove it up his a– with a red hot poker.”

 • Maya napsal:

  Can I call you back? http://xnxx-xxxxx.in.net/ xnxx telugu With the loss and Boston’s win, the Yankees find themselves 10½ games out of first place in the AL East, the first time since September of 2008 that they have trailed in the division by double digits.

 • Kendrick napsal:

  Have you read any good books lately? http://buylevitraonline.in.net/ generic levitra online The winners of the Nathan's Fourth of July Hot Dog Eating Contest in Coney Island were Joey Chestnut for the men and Sonya Thomas for the women. Chestnut cracked his record with 69 hot dogs. HERE, Chestnut cracks his own record as MC George Shea proclaims him a winner. July 4, 2013 

 • Roland napsal:

  We’re at university together http://xnxxwwwxnxxcom.in.net/ xxx bf Giant marionettes and a 50-foot, hand-painted silk banner depicting Marco Polo’s travels to East Asia will storm the streets of Chinatown and Little Italy on Saturday for the annual Marco Polo Festival.

 • Jamison napsal:

  I like watching TV http://xhamster-porn.in.net/ xhmaster
  Wall Street has a propensity for getting over things fast. Such was the case Tuesday, when the markets pushed higher on the heels of a historic government shutdown. Indeed, the Nasdaq closed at its highest level since 2001 in the day.

 • Eblanned napsal:

  What’s the last date I can post this to to arrive in time for Christmas? http://xnxx.in.net/ xnxx „It's nothing short of historic,“ said Dan Riffle of the Marijuana Policy Project, which backed Colorado's new law. „It's a very big deal for the DOJ to say that if the states want to legalize marijuana, that's fine. Everybody in this movement should be thrilled.“

 • Fredric napsal:

  I’d like to speak to someone about a mortgage http://tube8.in.net/ tube8.com „Dora’s complaint is not about race but about money,“ Deen’s representative told the Times. „It is about an employee that despite over 20 years of generosity feels that she deserves yet even more financial support from Paula Deen.“

 • Garrett napsal:

  Do you have any exams coming up? http://egotastic.in.net/ egotasticallstars
  Yet when the loud-mouthed safety’s explosive, 15-minute WFAN radio spot was done Tuesday, you couldn’t help wondering if any of it really meant anything at all. It’s Sunday that should matter to these winless, thus-far passion-less Giants.

 • Jamison napsal:

  Do you have any exams coming up? http://xxx-xxxxx.in.net/ xxx hamster
  When people say they’re already on Medicaid, the canvassers stay true to their script and ask whether the young children in the house are covered by the state’s CHIP (Children’s Health Insurance Program) plan for low-income families and if there are any uninsured people in the often multigenerational households. At Sharon McCord’s house, daughter LaToya is on Medicaid, son Jordan doesn’t have insurance and brother Charles McCoy — who „stays here sometimes“ — is both uninsured and out of work after a pipe exploded on him.

 • Elvin napsal:

  I have my own business http://cliphunter.in.net/ pichunter Nestled inside the rocket’s new 17-foot (5-meter) diameter nose cone was a small Canadian science satellite called Cassiope that initially was to fly on SpaceX’s now-discontinued Falcon 1 launcher in 2008.

 • Ollie napsal:

  I’d like a phonecard, please http://xxxxxxxxxx.in.net/ xxx Canada has stepped up efforts to diversify its energy exports, but a proposal by Enbridge to build a pipeline from Alberta to Canada’s Pacific Coast that would allow for exports to Asia faces stiff environmental and aboriginal opposition.

 • Ollie napsal:

  I’m a trainee http://xnxxxxnx.in.net/ xnxx hindi What a bad joke, so this populist, anti-democratic, homophobic former kgb agent can’t get over the cold war? So be it, Obama has been too kind for too long. It doesn’t work, they won’t respect you. Gone are the days of the ‚end of history‘ from the 90s, where all countries would soon become modern, liberal societies. Be it chinese state controlled capitalism without freedom, russian nationalism or sunni fanatism, the free world should unite and defend our free societies.

 • Layla napsal:

  I’d like to open an account http://xnxx-xnxxx.in.net/ www xnxx The IPO would give investors the option to invest directly in either a Ti02 producer or the legacy Huntsman Corp, which will have about $11 billion in annual sales after the offering and largely be a polyurethane foam producer.

 • Elliott napsal:

  Photography http://txxx.in.net/ txxx sex ANKARA, July 30 (Reuters) – Turkey’s central bank raised itsinflation forecasts for this year and next on Tuesday, sayinglira volatility posed a threat to prices, and signalled furtherinterest rate rises.

 • Andre napsal:

  An accountancy practice http://xnxxxnxx.in.net/ gay xnxx The train, hauling 72 tanker cars of Bakken crude, wasparked uphill of the Quebec town of Lac-Megantic when it rolledaway, accelerated on a downhill grade and derailed and explodedin vast fireballs in the center of town.

 • Arlen napsal:

  What do you do? http://xvideos-x.in.net/ xvideos anal With Ray Donovan, Voight has come almost full circle; his first roles were in television, in shows such as Gunsmoke and Naked City, in the early Sixties. In 1965, his theatre career took off when he played Rodolfo in Arthur Miller’s A View from the Bridge off-Broadway, before his breakthrough film Midnight Cowboy. The film saw both Voight and Hoffman nominated for Oscars in 1968 but it made history as the first X-rated film to win Best Picture.

 • Colin napsal:

  Who do you work for? http://onlinelevitra.in.net/ buy levitra In all likelihood, he will face Manhattan Borough President Scott Stringer, who hoped to slip into office unchallenged, never mind that, beyond family and friends, few voters have any idea who he is. He has his work cut out — while running against a man whose recklessness and immaturity brought disgrace on the governor’s office.

 • Harvey napsal:

  I’d like to open a personal account http://levitra-20mg.in.net/ levitra A stroke occurs when the blood supply to the brain is interrupted, depriving it of oxygen. As a result, some of the brain cells die and others are damaged. Every year, some 10,000 people in Ireland suffer a stroke and 2,000 people die as a result. Thousands more are left with stroke-related disabilities.

 • Broderick napsal:

  I need to charge up my phone http://levitra20.in.net/ levitra generic Exactly. But they don’t have a lot of good spectrum for wifi and Bluetooth; the TV spectrum is quite good. TV signals can go through lots of things, the frequency bands are quite good so it would be wonderful if that spectrum were treated the way that wifi is: instead of being auctioned off to the highest bidder just given to society to innovate in and create new wireless communication technologies, one of which is called ‘super wifi’. At South by Southwest we and a few other like minded people funded We Heart Wifi; we took wifi access points and connected them to the internet via super wifi which is operating in this unregulated spectrum and made wifi portable because wireless access points would get moved around. They weren’t hardwired to the internet, they were wirelessly wired to the internet. We made a bunch of these wireless access points available for free during South by Southwest and got a lot of attention around that. It’s a hack, it’s a stunt but these kinds of things make a difference.

 • Mitchel napsal:

  I’m on a course at the moment http://buy-levitra.in.net/ levitra generic Eric Young, Jr. led off with a triple that ricocheted out of the corner, where a security guard tried to scamper out of the way, but ended up right in front of left fielder Andres Torres as he tried to throw in. He scored on Daniel Murphy’s single. Murphy advanced on David Wright’s single and a throwing error. He scored when Ike Davis grounded into a double play.

 • Connor napsal:

  What’s your number? http://buy-levitra.in.net/ levitra coupon “A birth would be another success for our giant panda program, and we share our optimism with our fellow U.S. zoos housing this iconic species and with our colleagues at the Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding in China.”

 • Reuben napsal:

  Go travelling http://levitra-20mg.in.net/ levitra 20 mg If the adverse findings are confirmed – and it is very rare for a ‚B‘ sample to contradict the result of the ‚A‘ – then it would represent one of the biggest ever doping exposes in athletics within a single country.

 • Kenneth napsal:

  How long are you planning to stay here? http://levitra20.in.net/ generic vardenafil Today, the United States Supreme Court ruled 7-1 to send her case, Fisher v. University of Texas, back down to the lower courts, where the plaintiff had been previously defeated. Proponents of affirmative action were relieved, having feared the court would make a sweeping decision that could have eliminated the practice of affirmative action altogether.

 • Stevie napsal:

  I’m doing a masters in law http://levitra-20mg.in.net/ generic levitra „I worry that I am unworthy of giving my opinion and my perspective … given my own failures,“ he said. Sanford said he initially declined the chance to speak at the Faith and Freedom Coalition’s annual conference when asked by the group’s founder, evangelical leader Ralph Reed. But Sanford decided to accept because he „believed in the God of second chances,“ he said.

 • Isiah napsal:

  Who would I report to? http://xnxx.in.net/ xnxx jav Third, the regime and its allies are using fear and intimidation to silence the opposition. On April 30th, pro-Maduro lawmakers physically attacked opposition legislators on the floor of Venezuela’s National Assembly. Days prior, the regime arrested a former military general who was critical of Cuba’s growing influence on Venezuela’s armed forces.  More recently, Maduro even called for the creation of „Bolivarian Militias of Workers“ to „defend the sovereignty of the homeland.“

 • Wilfredo napsal:

  good material thanks http://generic-vardenafil.in.net/ generic levitra online Until then, the excess retained earnings tax should be amped up. Congress should add foreign holdings to tax base and start taxing (or un-taxing) C Corps like REITs; no corporate income taxes due so long as they kick out at least 90% of their earnings as dividends (which shareholders pay taxes on at ordinary rates).

 • Ricardo napsal:

  I’m sorry, I didn’t catch your name http://generic-levitra-online.in.net/ levitra online A homely example makes the problem clear. Imagine a library where many books have been borrowed and are long overdue. There is a case for an amnesty to bring the books back and move on. There is a case for saying that rules are rules and fines must be paid. But the worst strategy is to keep indicating that an amnesty may come soon without ever introducing it. Yet something very similar is where we are in our corporate tax debate.

 • Friend35 napsal:

  I’m in a band http://levitra-online.in.net/ generic levitra online “We were starting morning prayers when we started hearing gunfire,” said Mahmoud Fouad, 29, who was hit in the leg. “They started shooting at us, bullets flying past our head. People were dying in front of me and everyone was getting hit in the back.”

 • Sara napsal:

  I’m not sure http://levitra-20mg.in.net/ levitra And while Steven Spielberg had provided the main toast and Van Morrison the music for the wedding at Lucas’ Skywalker Ranch in Marin, California, the week before, the private Chicago affair arguably blew that away — with Prince and a knockout 19-member band.

 • Компания МТС — является одной их первых компаний на территории России и стран
  СНГ предоставляющих услуги сотовой связи,
  а в последствии интернета и ТВ.
  Все эти товары, включая оформление сим-карты и переключение тарифного плана,
  можно оформить в режиме онлайн
  по приемлемым ценам, а использование промокодов только увеличит объем сэкономленных средств и добавит различные бонусы к покупке.

  Получите промокод мтс.

 • Используйте секретные, одноразовые и многоразовые промокоды на пиццу Папа Джонс, чтобы кушать
  больше, а платить меньше.
  Просто воспользуйтесь кодовым словом или набором
  символов при заказе выбранной продукции.
  Активировав на сайте Папа Джонс промокод в
  правом верхнем углу, вы сразу получите скидку или
  другое акционное предложение.
  Главное знать, что именно нужно вводить.
  Получите промокод папа джонс.

 • Sammy napsal:

  How do you know each other? http://boobs.pet/bigboobsfilmtube/ bigboobsfilmtube
  The business heroes in this narrative are the leaders of the “moderate, pragmatic corporate elite [that] had emerged, based primarily in the largest American corporations” by the end of World War II. This elite and its views were “epitomized” by the organization whose history forms the backbone of Mizruchi’s narrative, the Committee for Economic Development (CED). Formally incorporated in 1942, the CED brought together engaged, moderate businessmen from across the country and advanced their views in the major national debates of the subsequent decades. They were an illustrious group: As of July 1945, the CED’s trustees included a senior partner at Goldman Sachs, the chairman of Coca-Cola, the president of General Electric, and the presidents of the Federal Reserve Banks of Boston and St. Louis.

 • Serenity napsal:

  I’d like to send this parcel to http://boobs.pet/sitemaps/2.html big boobs A.J. McLean is back … in rehab, the Daily News has confirmed. ‚For personal reasons, I’ve checked myself into a rehab clinic,‘ McLean said in a statement provided to the News. ‚With 2011 being a busy year for Backstreet, I want to be healthy and at my best.‘ McLean, who has struggled with alcohol and cocaine addictions in the past, has spent the last few months jointly performing with the Backstreet Boys and New Kids on the Block.

 • Columbus napsal:

  I went to http://boobs.pet/sitemaps/2.html big boobs Now, if you believe in „original intent“ and an unchanging Constitution, the only question you need ask about Section 5 of the Voting Rights Act’s targeting of jurisdictions with a history of discrimination against blacks – such as, say, the Confederacy – still today is: Have they changed any relevant section of the Constitution since 1965? And the answer is: No.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *