TRHNI SI!!! #10 Kladno – Malé Kyšice – Kladno

Ani letošní rok nesmí chybět naše tradiční koloběžkové vyjížďky. A tak jsme se 10. března vydali na trasu dlouhou 24 kilometrů v počtu 22 aktivních jezdců (z toho 15 koloběžkářů) a oslavili tak jubilejní desátý koloběžkový geoeventík Trhni si!!!
     Víme, že březen a jeho nevyzpytatelné počasí je leckdy jen pro odvážné a otrlé koloběžce, i přes to jsme to riskli a naplánovali vyjížďku po kladenském okolí. Týden před startem se teploty uchylovali kdesi u -9°C. Věřili jsme, ale že nás v tom nenecháte samotné.
     Jaké pak bylo překvapení, když v sobotu v den startu se na nás usmívalo sluníčko a teploměr ukazoval jarních 19°C. I díky tomu se nás na Sletišti sešlo tolik … přesněji 7 cyklistů, 15koloběžců a i několik fandů, kteří si přišli alespoň pro geocachingový bodík.
     V půl jedné jsme se sešli, již skoro tradičně před hlavní branou Sletiště, abychom po společném fotu mohli v jednu po poledni vyrazit na desátou jubilejní jízdu směrem do Malých Kyšic. Vydali jsme se tedy ke Kožově hoře přes lesík, který nám hned ze začátku přichystal pěkně rozbahněný terén, ve kterém se i cyklistům jelo hodně špatně a tak jsme skoro všichni museli s občasným popojížděním kolobky tlačit až ke Kladenskému letišti.
     Tato rozcvička nás pěkně rozehřála a tak přišlo na řadu hromadné odhazování svršků a u některých i spodků. 🙂
     Odsud již naštěstí vedla asfaltová, popř. zpevněná cyklostezka, která nás přes vesnice Braškov a Valdek okolo dřevěných altánků, nově vysázenou alejí a přes přírodní památku Kyšická – kobyla dovedla ke golfovému hřišti u Horního Bezděkova.
     Zde vyvstala otázka, zda se půjdeme podívat na místního velblouda, oslíka a jejich kámošky ovečky. Většina si jejich návštěvu chtěla nechat až na zpáteční cestu a tak jsme hromadně vyrazili na parádní sjezd v lesíku Brdy. Následoval malý kopeček vzhůru a rázem jsme se vyloupli na okraji Malých Kyšic. Odsud to už bylo jen pár metrů k místu dnešní mezizastávky v restauraci „Lika“.
     Tady jsme si hezky popovídali, odpočinuli, doplnili tekutiny a někteří i naplnily své zážitky. Po asi hodinové pauze jsme se stejnou trasou začali vracet zpět na Kladno. Tentokráte ne hromadně, ale po různě početných skupinkách. Někteří to vzali po ještě neodlovených krabičkách, jiní jeli na návštěvu za již zmiňovanými zvířátky, pár jedinců vyrazilo ke svým domovům a my to vzali na přímo na Kladno.
     Po krásných jarních 24 kilometrech všelijakým terénem, který vedl nahoru i dolů, po asfaltu, blátem, kamínkách i jehličím jsme dnešní vyjížďku zakončili v moc hezké restauraci „Sleťák“. Zde se rozběhla velká diskuze o dnešní vyjížďce, plánech na letošek i o zážitcích z loňska, výměna TB, GC i CWG. Prostě skvěle zakončené odpoledne strávené na stupátku.
     Závěrem Vám chceme ještě jednou moc poděkovat za úžasnou jubilejní vyjížďku. TRHNĚTE SI!!!
 
PS: Jsme moc rádi, že je geokolega KitaroTomCat po hrozivém pádu ze sólo návratu v „relativní“ pohodě a že to nejhůře odnesli jen brýle. 🙁