TRHNI SI!!! #11 Roudnice nad Labem – Litoměřice a zpět

 A začínáme druhou dekádu našich geocachingových koloběžkových vyjížděk. Jedenácté pokračování nás zavedlo v sobotu 5. 5. 2018 do Ústeckého kraje na Labskou cyklostezku, kde nás 20 koloběžců a 7 cyklistů zdolalo parádních 38 kilometrů.

 
     Při plánování jedenáctého pokračování Trhni Si!!! jsme to tak trochu nechali na Vás. Dali jsme anketu na naše facebookové stránky a čekali, u jaké destinace se objeví nejvíce hlasů. Asi po měsíci hlasování bylo jasné, že se vyrazí do Polabí. Konkrétní trasu jsme zvolili se startem i totožným cílem na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem a otočkou na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.
     Vaše-naše volba padla na úrodnou půdu. Sešlo se nás opravdu hodně. Celkově 28 lidiček a z toho úctyhodných 20 koloběžců. Moc nás potěšilo, že na start dorazilo i „naše“ pevné jádro, které se účastní snad všech vyjížděk.
Hodinu po poledni jsme vyrazili. Dnešní trasa vedla po pravém břehu Labe a kopírovala zdejší úsek věhlasné Labské cyklostezky.
     Po přejetí mostu přes řeku se k nám přidalo dalších pět koloběžců a dohnala nás i Raraku, která měla díky českým drahám menší zpoždění. Dostalo se nám tu i skvělého pohoštění, které nám v podobě minivěnečků připravila Lenka. Moc nás to všechny potěšilo a hlavně nám moc chutnalo. Děkujeme!
     Nyní jsme konečně mohli všichni vyrazit. Jelo se parádně, sluníčko svítilo a krásná krajinka tuto pohodovou jízdu jen podtrhávala. Sem tam jsme sezobli nějakou tu kešuli.
     Po projetí Vědomic a Černěvsi se u Lounek vyskytl první defekt v podobě píchlé duše na jedné z koloběžek v Teamu MadDog. Rozhodli jsme se tedy na čekací zastávku v občerstvení „U Trumpetky“. Vzhledem k tomu, že se oprava moc nedařila, dohodli jsme se, že peloton pojede dál a sedmičlenná skupinka nás po dokončení opravy začne pronásledovat.
     Z Lounek přes Nučice a Křešice to pěkně odsýpá. V Třebouticích jsme na pontonu na řece udělali velice odvážné foto plujících koloběžek. Naštěstí ani jedna neuplavala a ani se neutopila. Odsud to k letnímu kinu v Litoměřicích na Střeleckém ostrově bylo, co by kamenem dohodil. Proběhlo zde občerstvení, rozloučení se s místními, kteří měli pro dnešek již splněno.
     Zjistili jsme další defekt a to na kole Kachniky82 v podobě popraskaného výpletu na bicyklu. Společnými silami jsme jej alespoň zprovoznili do stavu, ve kterém bylo schopno dojet zpět do Roudnice.
     Ještě před odjezdem jsme se rozdělili na dvě skupiny přeživších. Ty, co jedou stejnou cestou zpět a ty, co se pojedou ještě podívat na litoměřické náměstí, přes Terezín a za pomoci Nučického přívozu si okruh prodlouží. Místo střetu, kde se všichni opět potkáme, jsme zvolili opět bistro „U Trumpetky“.
     Vyrazili jsme … cestou jsme potkali i odtrhnuvší se skupinku v čele s JohnnyM., se kterými jsme se kvůli defektu rozloučili v Lounkách. Ti to nakonec pojali výletněji.
     Nakonec se i přes všechny trable většina z nás rozloučila u piva a dobrého jídla v již několikrát zmíněné Trumpetce.
     No a na závěr … opět bychom Vám všem chtěli moc poděkovat za skvělé odpoledne mezi dvěma koly a za Vaši milou společnost. Musíme také smeknou a vyzdvihnout výkon Rohlousů, kteří dnešní den stáli na kolobce poprvé a byl to jejich křest nových kolobek a celé to odjeli, jakoby se nechumelilo. Vítáme Vás stejně jako dříve jiné „zarputilé cyklisty“ v naší velké kolobrndové rodině! Na všechny se budeme opět moc těšit příště … TRHNĚTE SI!!!